Уже добре натоптавши власних мозолів, менським абітурієнтам-2017 є чим поділитися, адже їхній досвід може знадобитися наступним випускникам шкіл.

1. Перша порада від Влада Гапоненка, який цьогоріч закінчив школу імені Тараса Шевченка, – витратити хоча б трохи часу для того, щоб проїхатися на підготовчі курси до вузу, в який мрієш вступити.

Адже 10 балів, які можна отримати за такі курси, насправді великий бонус, що збільшує шанси на вступ.

 

Також Влад, зіштовхнувшись з таким абітурієнтським клопотом як проходження медогляду, нарікає:

Я провів у поліклініці п’ять днів, збираючи «автографи» лікарів. Чим пізніше діла відкладати медкомісію, тим менша ймовірність пройти її швидко.

З особливостями поєднання навчання у випускному класі та підготовки до ЗНО хлопець намагався впоратися, правильно розподіляючи свій час. Інколи Владові доводилося на контрольній з хімії готуватись до іспиту з української мови:

Якщо розумієш, що в школі атестат вже особливо не піднімеш, то слід зробити більший акцент на ЗНО і добре готуватися. Атестат максимум впливає на 0,1 бала – тобто в гіршому випадку можна втратити сім конкурсних балів. Знаю хлопця, у якого оцінки в атестаті були не дуже, але іспити з цих предметів він склав добре.

2. Окрім того, Влад радить максимально використовувати інтернет, адже там можна знайти багато корисного: відеоуроки, тести, завдання.

3. Також абітурієнт займався з репетиторами фізики та математики:

Думаю, що репетитор – це дуже гарно, але якщо з самого початку тренувати правильні навички та систематизовано займатися, можна впоратися самотужки. Якщо ж поєднувати і репетитора, і самоосвіту, то будеш певним, що нічого не пропустив.

 

Юлія Картун свою вступну кампанію вважає досить складною через те, що не була впевнена у виборі спеціальності та вузу. Але сам процес виявився не складним:

Зараз усе зручно, все проводиться в електронному вигляді і займає декілька хвилин, – зауважує дівчина. – До репетиторів не ходила, займалася самостійно і маю непогані результати. Під час підготовки до іспиту з історії в основному запам’ятовувала дати, перечитувала книжку з підготовки до ЗНО; математика – це формули; українська мова та література – винятки, правила, сюжети та структура твору.

Юлія зауважує, що їй суттєво допомогло проходження онлайн-тестів ЗНО за минулі роки.

 

4. Щодо вибору майбутньої професії радить не слухати інших:

Вчитися вам і вам далі працювати за обраною спеціальністю. Читайте про вузи на їхніх сайтах, там багато інформації.

Юлія Кугук розповідає, що останній навчальний рік у школі дуже відповідальний: потрібно визначитися з майбутньою професією, обрати потрібні предмети ЗНО, підготувати документи. Дівчина витрачала багато сил та часу на домашні завдання, репетиторів і підготовку до випускного вечора.

 

5. Дуже гарну пораду майбутнім вступникам Юлія дає щодо пріоритетів заяв:

Раджу всі пріоритети щодо вузів спочатку виписати на аркуші. Одразу подавати заяви не потрібно. Краще зачекати кілька днів, згодом на сайті вже можна буде побачити, з якими балами вступають інші абітурієнти, чи варто подавати саме заяву до цього вузу.

Також абітурієнтка наголошує, що у кожному виші переліки документів можуть відрізнятись, тому радить збирати всі необхідні папери заздалегідь.

Зараз все позаду. Екзамени складено, заяви на вступ до університету подані. Головне не поспішати і ні про що не шкодувати, – каже дівчина у хвилюючий день оголошення результатів вступної кампанії.

Коментарі закриті.