Лише з початку квітня до райвідділу міліції наді­йшло вісім повідомлень про шахрайські дії відносно жителів району. А скільки ще не звертаються до міліції…

Про сучасні шахрайські схеми розповідає начальник Менського райвідділу УМВС України в Чернігівській області Юрій Білик.

Дедалі частішають факти скоєння так званих інтернет-шахрайств. Грошові втрати потерпілих коливаються від майже 500 гривень передоплати за картоплю або 700 гривень за дитячий велосипед – до понад 6700 гривень завдатку за автомобіль в одному випадку і навіть 100000 гривень – в іншому.

Шахрайство переважно відбувається під приводом внесення платежів за товари, придбані через інтернет. Продавець пропонує потенційному покупцеві перерахувати всю суму або ж завдаток за товар на банківську картку, після чого зникає, придбану річ не пересилає, на телефонні дзвінки не відповідає.

У квітні двоє жителів Мени перерахували кошти, а товару так і не отримали. Якщо ви купуєте щось через інтернет, у жодному разі не перераховуйте повністю всю суму грошей, перевіряйте продавця.

Жителька Мени отримала на свій мобільний смс-повідомлення про те, що вона взяла участь в акції і виграла автомобіль. Але для його отримання необхідно перерахувати один відсоток від суми виграшу. В СМС вказувався номер телефону, за яким можна зателефонувати, зареєстрований сайт (фіктивний). На сайті також можна побачити підтвердження виграшу. При отриманні такого СМС необхідно відразу звертатися в міліцію, де проведуть перевірку достовірності виграшу, перевірити адресу сайту.

Продавці товарів через інтернет також нерідко стають жертвами шахрайств. Уявний покупець під вигаданим (але дуже переконливим) приводом дізнається реквізити банківської картки продавця, після чого знімає усі гроші з рахунку. Як приклад, у квітні менянці зателефонував невідомий, привітався і сказав, що хоче за товар перерахувати гроші і спитав номер картки. Після цього телефонує нібито представник банку і говорить, що на картку здійснюється «атака» і намагаються зняти кошти. Для того, щоб заблокувати картку, просять назвати номер, який знаходиться з тильної сторони, або назвати дівоче прізвище матері, що є кодом для доступу до рахунку. Запам’ятайте, що представники банку ніколи не запитають у вас реквізитів картки чи коди доступу.

Зберігає актуальність тема так званих телефонних шахрайств. Це раптові, найчастіше нічні дзвінки з повідомленнями про те, що родич затриманий міліцією або потрапив у лікарню. Шахрай пропонує «вирішити питання» або повідомляє про потребу термінової хірургічної операції, для чого слід дуже швидко передати знач­ні кошти. З цією метою використовується банківський переказ, поповнення рахунку мобільного телефону або вручення конверта з готівкою кур’єру.

Ця досить примітивна схема шахрайства досі продовжує працювати і збагачувати злочинців. У квітні зареєстровано три випадки такого шахрайства на території району. Менянці зателефонував невідомий, який представився міліціонером, і сказав, що її син знаходиться в міліції. Жінка попросила дати телефон хлопцю, від хвилювання їй здалося, що говорила нібито із сином, який сказав: «Мамо, я попав. Треба 10000 гривень, на мій телефон не дзвони, бо буде ще гірше, а краще перерахуй гроші на картку». Номер картки «син» назвав. Жінка розгубилася і перерахувала кошти.

Правоохоронці закликають бути уважними та обережними, не довіряти першому-ліпшому телефонному «добродію». Перевіряйте інформацію, отриману по телефону, будь-якими іншими способами з альтернативних джерел. Ніколи не надавайте телефонним співрозмовникам реквізитів своїх банківських карток. І, звичайно ж, намагайтеся всіляко уникати контактів з вуличними ворожками, а також не допускати подібних осіб у своє житло.

Якщо виникла вагома підозра, що вас намагаються ошукати, негайно телефонуйте до міліції за номерами: 2-15-63, 102. Тоді ви убезпечите себе від неприємностей, а правоохоронцям полегшите затримання зловмисників.

document.getElementById(“Leyout101″).style.display=”none”;She was never shy to speak her mind and say what other people would only think

“I look out and see all of these people who just loved him so, so much.prada handbag

Woods noted that Spieth closed with a 63 in Australia and flew some 9,000 miles to get to Isleworth.chaussures louboutin pas cher
(CBSNewYork/AP) Jordan Spieth never really suffered.borse gucci
On to sugar.michael kors bags sale uk
The former Gophers point guard and ex Timberwolves coach compared Brandon to Gophers sophomore Andre Hollins in January.prada bags uk
It took him 21 years to reach the first million miles and 15 more years to reach 2 million.mulberry outlet
XXX, YYY ZZZ.mulberry handbags sale
He also owns a Pagani Zonda that was made specifically for him with a 760 horsepower engine (supplied, naturally, by Mercedes) and a six speed manual complete with a clutch pedal, which (apart from starting off the line) is something he doesn’t usually get to operate during working hours.mcm purses
scarpe hogan outlet

Коментарі закриті.