Нагадаємо, що Менський суд засекретив докази у справі про хабарництво, у якому звинувачують голову Менської ОТГ Геннадія Примакова та депутата райради Валерія Гайдукевича.

У кримінальному-процесуальному праві існує принцип гласності, який закріплений у ст. 129 Конституції України, а також у ст. 27 КПК України, – повідомляє суд.

 

(Гласність — політичний термін, що позначає політику максимальної відвертості (відкритості) у діяльності державних установ і свободи інформації, – ред.).

 

Гласність кримінального процесу полягає в тому, що, за загальним правилом, суд розглядає справи у відкритих засіданнях при громадянах, які не є учасниками процесу, при представниках засобів масової інформації, що мають вільний доступ до залу судового засідання.

Проте існують обмеження щодо застосування гласності у кримінальному судочинстві.

 

 

Слідчий суддя, суд може прийняти рішення про здійснення кримінального провадження у закритому судовому засіданні впродовж усього судового провадження або його окремої частини лише у випадках:

1)якщо обвинуваченим є неповнолітній;

2)розгляду справи про злочин проти статевої свободи та статевої недоторканності особи;

3)необхідності запобігти розголошенню відомостей про особисте та сімейне життя чи обставини, які принижують гідність особи;

4)якщо здійснення провадження у відкритому судовому засіданні може призвести до розголошення таємниці, що охороняється законом;

5) необхідності забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному провадженні.

 

 

Парламентська Асамблея Ради Європи в Резолюції № 1165 зазначила, що право кожної людини на приватність і право на свободу вираження поглядів є основою демократичного суспільства, ці права не є абсолютними і не мають ієрархічного характеру, оскільки мають однакову цінність (пункт 11). Виходячи з цього, право на приватність, закріплене у статті 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, повинне захищати приватне життя особи не лише від втручання влади, а й від подібних дій з боку інших осіб чи інститутів, зокрема засобів масової інформації (пункт 12 Резолюції №1165).

 

Рішення про проведення кримінального провадження у закритому судовому засіданні повністю чи лише в окремих його частинах ухвалюється судом як за клопотанням сторін, так і за власною ініціативою суду. Слухання справ у закритому засіданні здійснюється з додержанням усіх правил судочинства.

 

Якщо судовий розгляд відбувався у закритому судовому засіданні, судове рішення проголошується прилюдно з пропуском інформації, для дослідження якої проводилось закрите судове засідання та яка на момент проголошення судового рішення підлягає подальшому захисту від розголошення (ч.7ст. 27 КПК України).

Скріншоти з Єдиного державного реєстру судових рішень по справі про хабарництво:

 

 

Лігазакон:

На даний час, в провадженні Менського районного суду Чернігівської області розглядається кримінальне провадження, в якому, саме на підставі вищевикладених обставин, судом прийнято рішення про проведення закритого судового засідання в частині дослідження матеріалів негласних слідчих (розшукових) дій, оскільки в них можуть міститись відомості про особисте та сімейне життя чи обставини, які принижують гідність обвинувачених та можуть стати відомими необмеженому колу осіб.

 

 

Мітки: ,

Коментарі закриті.