Менський районний суд: історія та сучасність
Олександр Савченко, Оксана Парфененко,
Валерій Чепурко і Тетяна Сова (на знімку зліва направо) вирішують людські долі в суді.
Працівники суду нині відзначають своє професійне свято. Історія Менського суду починалася майже століття тому.

До утворення Менського району його територія відносилася до юрисдикції Сосницького округу. У 1919 році був утворений народний суд другої дільниці Сосницького повіту Чернігівської губернії, який проіснував до 1923 року. З цього ж року Мена належить до категорії селищ міського типу і стає райцентром Сновського, а потім Конотопського округів, згодом – районним центром Чернігівщини.

На той час правосуддя на Менщині здійснював народний суд дев’ятої дільниці Сновського округу, який у 1925 році перейменований на народний суд 12-ї дільниці Конотопського округу.

З 1932 року суд продовжив свою діяльність як народний суд Менського району, оскільки наш район прейшов до складу Чернігівської області.

Напередодні Другої світової війни народним суддею працював Михайло Реп’ях з Величківки. У вересні 1941 року з приходом окупаційного режиму він залишився на території району. На сім’ю Михайла Алісеєвича чинився тиск, примушуючи його здатися окупантам. У жовтні був затриманий поліцією і розстріляний. Похований у Мені у братській могилі.

На жаль, архівні дані, що стосуються діяльності суду Менського району до окупації та в роки Великої Вітчизняної війни, не збереглися.

З відбудовою післявоєнної Менщини відновив свою роботу і народний суд, який на той час знаходився у Березні і мав назву Березнянський районний суд. З 1946 року до нарсуду народним голосуванням почали обиратися судді. Так, у серпні було обрано Олександра Кравченка.

У наступні періоди правосуддя у районі здійснювали судді Дорошенко, Синявська, Кондратенко, Гребеножко, Конотопець…

Багато літ суддями пропрацювали Павло Ковальчук, Василь Басс, Григорій Марченко, Володимир Драч, Олександр Сердюк. Нині головою районного суду працює Валерій Чепурко.

Валерій Олексійович очолює суддівський колектив, у штаті якого 30 осіб. Суддями є Тетяна Сова, Оксана Парфененко, Надія Волошина та Олександр Савченко.

Валерій Чепурко розповідає:

– За станом на 1 грудня до народного суду надійшло 138 кримінальних проваджень, 665 цивільних справ, 881 – адмінпорушення. Ще районний суд розглядає матеріали виправно-трудової колонії і виправного центру, таких у цьому році було 700.

Заяви, які надходять до суду, реєструються та комп’ютером автоматично розподіляються поміж суддями. Автоматизація ця започаткована у другому півріччі 2010 року. Обладнано у приміщенні райсуду відеоконференцзв’язок, що дає змогу вести судові засідання з підсудним, який знаходиться у місцях позбавлення волі, а також з тими, хто не міг особисто прибути в суд через об’єктивні причини.

Та, як зазначає голова суду, відеоконференцзв’язок не працює, оскільки не підключено швидкісного інтернету, бо на заваді є фінансова проблема.

– Вітаю усіх ветеранів і нинішній колектив з професійним святом – Днем працівників суду, який відзначатиметься завтра. Зичу усім здоров’я, добра і віри в усе найкраще, – сказав Валерій Чепурко.

Напередодні професійного свята Менський районний суд переміг у обласному рейтингу.

Переможцем обласного конкурсу на звання «Кращий місцевий суд Чернігівської області у 2013 році» визнано Менський районний суд.

Усього у названому конкурсі взяли участь 24 місцеві суди.

У конкурсі на звання «Кращий працівник апарату суду у 2013 році» перше місце посіла керівник апарату Менського районного суду Ірина Стоцька.

Коментарі закриті.