Напередодні Нового року депутати районної ради обговорили на сесії 33 питання, основні з яких – планування економічного та соціального розвитку району у 2013 році та затвердження бюджету.

Завершили без боргів

Найбільш позитивним фактом є те, що вперше за останні роки районний бюджет фінішував без боргів по заробітній платі.

За інформацією начальника фінансового управління РДА Оксани Булавки, у 2013 році Менщина отримає державну субвенцію на соціально-економічний розвиток у сумі п’ять мільйонів гривень. Ці кошти виділені за сприяння народного депутата України Олега Ляшка.

Наразі вони ще не розподілені, однак проблем, котрі потребують нагального вирішення, у районі достатньо:

– ремонт районного Будинку культури (виготовлена проектно-кошторисна документація, вартість робіт становить близько 1,8  млн. грн.);

– будівництво двох гілок водогону у Мені;

– завершення будівництва каналізаційно-насосної станції (вартість робіт – 460 тис. грн.);

– закінчення будівництва станції знезалізнення води у Мені (вартість робіт – 140 тис. грн.);

– будівництво житла для медиків у районному центрі;

– очищення річки Бабки;

– будівництво Будинку культури у Березні;

– укріплення берегової лінії річки Десна в Макошине;

– газифікація Ленінівки та Блистови;

– очищення ставка у Данилівці;

– будівництво шкіл у Мені та Киселівці;

– ремонт доріг у населених пунктах району.

Зрозуміло, що на вирішення усіх цих проблем виділеної субвенції не вистачить. Тож депутатський корпус району, подякувавши Олегу Ляшку за сприяння, звернувся до нардепа за наданням чергової допомоги.

Проводового радіо не буде

Начальник управління економіки та розвитку інфраструктури РДА Тетяна Ольховик поінформувала депутатів про Програму економічного та соціального розвитку району на 2013 рік, котра зорієнтована на реалізацію завдань та положень Програми економічних реформ «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава».

Основною метою району на 2013 рік визначено підвищення конкурентоспроможності економіки як основи для збалансованого зростання стандартів життя населення.

Докладно на сесії депутати обговорили проблему місцевого радіомовлення. Зараз слухати його мають можливість лише жителі Кукович, Дягови, Пам’ять Леніна та Мени, і то не всюди і не завжди якісно. Очевидним є той факт, що проводове радіо припиняє своє існування.

За словами директора районного радіомовлення Валентини Фещенко, потрібно запроваджувати ефірне мовлення, але це вимагає чималих коштів. Приміром, вартість передавального обладнання складає близько ста тисяч гривень. Таких коштів у районному бюджеті депутати не віднайшли. Тож вирішили, що районне радіо працюватиме у новому році ще три місяці. А далі районна рада повернеться до вирішення цієї проблеми.

Коментарі закриті.