Під час трофі-рейду меняни мали можливість поспілкуватися з сином президента нардепом Віктором Януковичем, який також брав участь у змаганнях.

У наймасовішому в історії вітчизняного позашляхового спорту змаганні «Україна Трофі-2011» наше місто представив екіпаж у складі пілота Романа Максименка та штурмана Олександра Толстого.

 

Марафон, стартувавши з Майдану Незалежності в Києві, проходив протягом п’яти днів по північному кордону нашої держави через Київську, Житомирську, Рівненську та Волинську області з фінішем біля озера Світязь – найбільшого з відомих Шацьких озер. Загальна довжина траси склала понад 1200 км в основному бездоріжжям та дорогами без покриття. Наші хлопці виступили в класі «Туризм» на позашляховику «Нива-21213». В остаточному результаті вони повністю пройшли маршрут і посіли 22 місце серед 39 учасників цього класу.

Про враження від змагань читачам найближчої газети розповів Роман Максименко:
– До цього я брав участь у змаганнях Кубку України з трофі і раллі-рейдів в классі «Квадро-спорт». У зв’язку з травмою мав би пропустити цей визначний етап, але бажання пройти для себе і для техніки такі випробування виявилось сильнішим. Тому ми й вирішили взяти участь хоча б в класі «Туризм».
Підготовка техніки була не складною. Однак ті роботи, що були проведені, виявились далеко не зайвими, адже дощова погода дуже позначилась на стані лісових і лугових доріг, а рівень води в річках значно виріс. Тому технічна підготовка значно полегшила проходження перешкод.

Місцеві мешканці надзвичайно дружелюбно ставилися до учасників пробігу. В кожному селі, напевно, всі діти і багато дорослих зустрічали спортсменів. На бівуаках в Овручі, Глинному, Зарічному та Невірові для учасників змагань виступали колективи художньої самодіяльності, нас пригощали місцеві підприємства громадського харчування.

Змагання, яке проходило глухими місцевостями, привернуло увагу до проблем віддалених сіл. Та й для жителів воно принесло користь: бюджет на поточні витрати, який мінімум був чотири – п’ять тисяч гривень в кожного екіпажу, весь влився в місцеву економіку – купувались продукти харчування, пальне, запчастини. Враховуючи кількість учасників (понад 200 екіпажів), залишена сума досить немала для бюджетів таких віддалених районів.

Щодо екологічних питань, які підіймалися в зв’язку з проведенням трофі на кордоні заповідних зон, слід зазначити, що траса трофі-рейду не заходила на території заповідників. Разом з тим, сам факт проведення цього змагання поставив багато питань щодо проблематики заповідних територій і стану природи України загалом.

Проведення трофі-рейду віддаленими районами Полісся зацікавило спортсменів і вболівальників природними принадами цих країв, розмаїттям грибів і ягід, чистою річковою водою. Багато учасників трофі з задоволенням приїдуть у ті місця ще, але вже з друзями і родинами. Я особисто був вражений красою Шацьких озер, і тепер знаю, яка є альтернатива відпочинку на морі. Безкрає озеро Світязь з прозорою водою, неглибоке біля берега – це райський куточок для сімейного відпочинку з дітьми. До того ж, набагато ближче, ніж Крим, і значно дешевше.

Чому ми показали такий скромний результат? Тому що для нас фініш у Шацьку не був остаточним. Далі наш маршрут пролягав через Білорусь і Росію до села Завидово Тверської області на рок-фестиваль «Нашествие». Побачити і послухати в одному місці легенд російського року Шевчука, Сукачова, Кінчева і багатьох інших – було нашою давньою мрією. Тому вирішили побувати на фестивалі за будь-яку ціну. І заради цього берегли техніку, «не рвали» її.

За тиждень ми проїхали біля чотирьох тисяч кілометрів на нашому трофійному авто, обклеєному символікою змагань та України, чим викликали захоплення і на «Нашествии», і в Москві, через яку проїжджали.

Мітки: ,

Коментарі закриті.