Якщо солдату тепло і ситно, то і воюється йому легше. Наші земляки вже передали воїнам різного майна та спорядження на сотні тисяч гривень. Окрім того, на базі Менського ТОВ «Домінант» небайдужі умільці налагодили виробництво сухої борщової заправки. Прокип’ятив, додав тушонки – і ціле відро улюбленої національної страви готове.

Починали з однієї сушарки

В імпровізованому сушильно-пакувальному цеху під час нашого візиту працювали дві милі дівчини: Ольга Болва та Марина Скоробагатько. Вони волонтери, трудяться у вільний від роботи час, адже перша працює коректором, а друга – дизайнером у ТОВ «Домінант».

– Спочатку у нас були лише руки, бажання допомогти армії та одна електросушарка, – говорить Оля. – Потім Анатолій Олександрович (Анатолій Скиба, власник ТОВ «Домінант» – авт.) придбав ще одну. Зараз маємо їх вже три. Та й небайдужі люди відгукнулися на прохання допомогти. Привезли кухонний комбайн, багато хто забирає овочі і сушить їх вдома. Це можна робити навіть в духовці газової плити, ось тільки процес дуже клопіткий – не можна відходити надовго. Недосушене зіпсується, а пересушене підгоріти може, буде несмачне.
Менські волонтери готують для солдат сухий борщ
– Буряк та моркву тремо на кухонному комбайні, цибулю, капусту шинкуємо вручну, – підтримує розмову Марина. – Приходять незнайомі люди, пропонують допомогу. Хлопці із нашого райвійськкомату також два дні цибулю чистили та кришили. А овочі і з сіл, і з міста привозять.

На минулий вівторок було розфасовано 140 борщових пакетів, 57 – вже відправлено, 25 – на черзі. Значна кількість сушених овочів ще чекає фасування.

Борщ по-менськи

Вмісту одного пакету вистачає для приготування десяти літрів борщу. В упаковці: буряк – 120 г, цибуля – 60 г, морква – 50 г, перець солодкий – 25 г, капуста – 100 г, часник – 15 г, сіль – 40 г, цукор – 20 г, лавровий лист – 4 шт., сушена зелень, спеції. А ще додається томатна паста: три пакетики по 70 грамів прикріплюються до основного пакету.

Окрім того, на пакунку є ще й рифмовані побажання нашим воїнам (автор Ольга Болва):

«Нехай борщик вам смакує,
Здоров’ячка козацького не бракує.
Сил, наснаги та відваги набирайтесь,
Розбивайте ворогів та скоріш вертайтесь!»

Зима – не тітка

Морози та сніг додали турбот і армійцям, і волонтерам, що їх підтримують.

– За листопад від усіх небайдужих для потреб армії надійшло 160 155 гривень, – розповідає голова районного координаційного центру допомоги армії Геннадій Примаков. – За них закуплено теплі чоботи, термобілизну, спальні мішки, бінокль, окуляри тактичні, балаклави, зимові «берці» та форму, валянки, акумулятори, електрогенератор, запчастини. За цільові благодійні кошти придбано автомобіль-позашляховик для 13-го батальйону.

Коментарі закриті.