Менські ветеринари просять визнати сказ небезпечною хворобою
Фото Івана Шульги.

За 2013 рік зареєстровано 43 випадки появи лисиць та вісім – єнотів у 21 населеному пункті Менського району. Ці тварини, як відомо, є рознощиками сказу. В Синявці та Ушні лисиці нападали навіть на людей.

Проблемні – сказ і чума

Про це, зокрема, йшла мова під час підсумкової наради ветеринарних працівників району. В роботі взяли участь начальник обласної лікарні ветеринарної медицини Микола Заяц та заступник голови РДА з питань агропромислового комплексу, начальник управління агропромислового розвитку Павло Терентієв.

На нараді відмічалося, що в минулому році не допущено спалахів таких особливо небезпечних інфекційних хвороб як сибірка, бруцельоз, високопатогенний грип птиці, класична та африканська чума свиней тощо.

Крім того, район, як і область в цілому, є благополучним по туберкульозу і лейкозу великої рогатої худоби.

Ветпрацівниками за рік щеплено від сказу 9100 тварин, зокрема, котів – 8460. Вимушеним щепленням підлягали 21 собака, 17 котів, 15 голів ВРХ, 10 свиней і 13 коней.

До речі, замість допомоги ветпрацівникам чимало жителів району вважають  профілактичні щеплення необов’язковими, чим наражають на небезпеку і своїх домашніх улюбленців, і себе.

Загальний план протиепізоотичних заходів за 2013 рік виконано по всіх показниках. У зв’язку з появою африканської чуми свиней в Україні особлива увага – заходам по недопущенню занесення цього захворювання на територію району.

Перевірки. Ідентифікація. Гроші

Інспекцією ветеринарної медицини протягом 2013 року проведено 1259 перевірок 227 підконтрольних об’єктів, притягнуто до адміністративної відповідальності 309 осіб, вилучено з обігу 3131 кг неякісної продукції тваринного походження.

Актуальним залишається питання ідентифікації сільськогосподарських тварин. Про­йшовши цей процес, власник худоби не тільки ставить її на облік, що сприяє стабільності епізоотичної ситуації, а й може претендувати на дотацію від держави. На жаль, не всі господарі це розуміють. Зокрема, корів на сьогодні в районі залишається не пронумерованими близько 400 голів.

Проаналізовано і фінансовий стан ветеринарної служби Менщини. Відзначалось, що значна частина зароблених коштів у 2013 році йшла на виплату заробітної плати.

Завдання і пропозиції

Головний держветінспектор району Олександр Белашко окреслив завдання по кожному напрямку роботи галузі на нинішній рік. В інспекторській роботі більше уваги приділяти якості перевірок, у боротьбі з основними заразними захворюваннями – чіткий контроль за кожним з випадків, в профілактиці – щеплення.

Щодо боротьби зі сказом, то ветеринари Менщини через обласні установи запропонували Кабміну визнати це захворювання небезпечним. Така пропозиція викликана життєвими реаліями. В районі прийнята Програма боротьби зі сказом на 2010 – 2015 роки, але у зв’язку з тим, що сказ формально не включено до переліку небезпечних захворювань, із резервного фонду райбюджету неможливо виділити ні копійки на конкретні і часто невідкладні заходи.

Коментарі закриті.