Виступає знаменита "Фієста"
Виступає знаменита “Фієста”

Під час недавнього благодійного фестивалю «Золотий Фенікс», що відбувся у Мені, місцеві підприєці передали на лікування дітей 20 тисяч гривень.

 

 

Гроші – реальні, не сертифікатні

Голова Менської районної організації партії «Наш край», приватний підприємець Володимир Булавка, вручивши пухкенький конверт із грошима ведучій заходу, фахівцю Менського районного центру соціальних служб сім’ї, дітей та молоді Світлані Шелудько, швиденько полишив сцену. Ледве вловила його, аби розпитати про рішення колег підтримати власними коштами хворих діток.

1BulavkaВолодимир Булавка, Світлана Шелудько

 

– Для батьків найважливіше – здоров’я і життя дітей. Свого часу ми вже виділяли кошти на лікування тяжкохворого маленького хлопчика Сашка Бабича. Розуміємо, які дорогі сьогодні ліки. Отож мої колеги-однодумці й вирішили допомогти родинам, які опинилися в матеріальній скруті. Підприємці доручили мені передати гроші Менському районному центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

 

Володимир Булавка – людина непублічна, на промови не мастак. Та, як сказала бухгалтер центру Наталія Толста, підприємці слова дотримують, і їм можна вірити.

 

Професія журналіста навчила мене сумніватися, отож, аби пересвідчитися, що в конверті справді озвучена зі сцени велика сума, попросила його працівників перерахувати гроші при мені. Перерахували. Таки й справді 20 тисяч гривень. Реальних – не сертифікатних (!). Пожертва для хворих діток.

 

Материнство з присмаком сльози

Мати дворічного менянина Сашка Бабича Наталія Кравченко сердечно дякувала всім жителям району, хто пожертвував гроші на операцію та лікування її сина. Особлива вдячність матері голові районної ради Олександру Миснику – ініціатору цьогорічного свята проводів зими. Під час дійства було продано 1898 лотерейних квитків і зібрано для післяопераційної реабілітації Сашка майже 19 тисяч гривень. Родина хлопчика вже отримала ці гроші.

1MysnykОлександр Мисник

 

Розмовляємо з Наталею як матері, поріднені тривогою за долі дітей, а по обличчю Наталі рясно течуть великі, мов горошини, сльози. Жінці важко говорити: вона водночас і радіє, і печалиться. Радіє, бо люди й районна влада пройнялися її горем. Печалиться, бо материнство з присмаком сльози, з випробуваннями, з труднощами. Та біду легше долати гуртом, і меняни не залишили матір наодинці з проблемами – громадою борються за порятунок хлопчика.

 

Власними руками і від щирого серця

За словами дев’ятикласниці міської загальноосвітньої школи ім. Т.Г. Шевченка Аліни Руденко, волонтери вже другий рік збирають гроші на лікування хлопчика, ставлять скриньки у магазинах, в багатолюдних місцях. На фестивалі «Золотий Фенікс» – теж, як повідомила в телефонній розмові Наталія Толста, для Сашка зібрано 1266 гривень.

1AdrugАнастасія Адруг, Катерина Перфілова, Катерина Кондратій

 

Реалізовувалися саморобки членів гуртка «Сувенірний» Центру дитячої та юнацької творчості. Трійко симпатичних продавчинь Анастасія Адруг, Катерина Перфілова і Катерина Кондратій пропонували всілякі обереги від злих сил – лялечки-мотанки, кулони, медальйони, вінички-букети…

1tryНаталія Толста, Аліна Руденко, Олександр Жилка

 

Житель Осьмаків Олександр Жилка привіз на благодійний ярмарок власні вироби із природних матеріалів. До Чернігова повернуся з плетеними з кори постолами. Трохи полежать – бо треба ще онучі з натуральної тканини, щоб «обновка лягла на ногу». Домовляємося з Олександром, що онучі будуть наступного разу.

 

Пасічник Віктор Мельник передав для реалізації кілька банок меду – і таким чином долучився до благодійництва. Редакція «Нашого слова» дарувала менянам піврічну передплату на газету.

 

Згадані лялечки, за словами керівника гуртка «Сувенірний» Інни Дубницької, теж були виготовлені з подарованих педагогами кусників тканин.

 

Ментальні риси українців – доброта і милосердя, чуйність і вболівання за ближнього – яскраво засвідчив і фестиваль «Золотий Фенікс», проведений в Мені у двадцять перше.

 

Кошти від реалізації квитків (загалом 24 тисячі 200 гривень) разом із 20 тисячами гривень, врученими Володимиром Булавкою, як запевнила бухгалтер центру, будуть перераховані на спеціальний рахунок і за потреби виділятимуться хворим діткам. Зокрема, гроші передбачені і на лікування трирічної тяжкохворої Тетянки Корж.

 

Так по краплинці й твориться ріка добра.

Ольга Чернякова.

Коментарі закриті.