Менська районна бібліотека святкувала 115-річчя від дня заснування. Районна дитяча книгозбірня відзначала 65-річчя.

У святково вбраному читальному залі зібралися нинішні і колишні бібліотекарі, представники влади, читачі – всі, кому не байдуже друковане слово. Від районної ради ювілярів вітав заступник голови Віктор Лях, від райдержадміністрації – керівник апарату Вікторія Неруш, від міської ради – спеціаліст першої категорії Раїса Осєдач.

Перша бібліотека-читальня була відкрита у Мені 1898 року. Значні особисті бібліотеки до революції 1917 року мали поміщики, чиновники.

У лютому 1919-го почала діяти районна бібліотека, якій 1921 року присвоїли ім’я Луначарського. Обслуговувала вона 120 читачів.

Перед Великою Вітчизняною війною книжковий фонд бібліотеки налічував понад 20 тисяч примірників. Під час окупації книгозбірню було повністю знищено. А вже 25 вересня 1943-го, одразу після визволення, надійшло розпорядження відновити роботу бібліотеки.

По війні було укомплектовано 15 пересувних бібліотек для обслуговування колгоспників під час польових робіт.

З 1 січня 1977 року почалася централізація бібліотек, тоді й було утворено Менську централізовану бібліотечну систему.

Коли у Мені з’явилася дитяча бібліотека, достеменно не відомо. Можливо, в липні 1948 року, коли про неї згадується у публікаціях газети «Колгоспна праця». Під книгозбірню були виділені невеличкі кімнати у тодішньому піонерському клубі.

Сьогодні до складу ЦБС входить 36 бібліо­тек: центральна районна, дитяча районна та бібліотеки-філії. Книжковий фонд становить 422 062 примірники. Протягом минулого року бібліотеки району мали 25 174 читачів, видали 526 177 примірників книг.

Будь-які досягнення творять люди. Саме про них, про своїх підлеглих, колег, наставників говорила на святі директор ЦБС Інна Дудко. Із вдячністю – про ветеранів, із гордістю – про нинішніх працівників.

Своїми спогадами подМенські бібліотеки відсвяткували ювілеїілилися ветерани: Антоніна Мордашко, Галина Харченко (а який святковий коровай вони приготували до ювілеюРаїса Фесюн, котра до 2011 року майже чверть століття керувала закладом і досі є одним з кращих його фа­хі­вців.

Перелік усіх, хто прийшов того дня привітати бібліотекарів, займе багато газетної площі. Тож назву ще лише деяких: від дорослого читацького загалу – Анатолій Баранов, від читацького активу центральної дитячої бібліотеки – Катя Шаповалова, Валерія Майстренко та Світлана Степанова. І, звичайно ж, працівники районного Будинку культури та музичної школи, які влаштували з нагоди свята чудовий концерт.

Коментарі закриті.