Менське ХПП і пивоварів виручить, і для Китаю зерно збереже
«Якраз привезли кукурудзу з Коропського району, – демонструє директор філії «Менське ХПП» Іван Лашко. – Потім «цариця полів» поїде до інших областей, Білорусі і навіть далекого Китаю».

Основне призначення елеватора – прийняти зерно, піддати його обробці (очищення, сушка, вентилювання), забезпечити надійне зберігання та відвантажити споживачеві. На нашому хлібоприймальному підприємстві до цього підхід найсерйозніший.

50 тисяч тонн

На Чернігівщині елеваторів і великих зерносховищ близько тридцяти набереться.

– А от державних підприємств лише три залишилося, – уточнює директор філії ПАТ Державна продовольчо-зернова корпорація України «Менське ХПП» Іван Лашко. – Окрім нас, ще в Ічні та Бобровиці, тут 100% акцій у власності держави.

Наше ХПП за обсягами – середнє, та все одно вражає. Тільки елеваторна ємність 34 тисячі тонн збіжжя вміщає, а ще й вісім складів 16 тисяч тонн можуть прийняти.

– На сьогоднішній день ємності для зберігання задіяні на 95 відсотків, – розповідає Іван Олександрович. – Одного лише жита у нас зберігається 15 тисяч тонн. Коли житнє борошно стає дорожчим, держава частину цих стратегічних запасів за зниженими цінами «викидає» на ринок. Це дає можливість забезпечити сталу ціну на соціальні сорти хліба.

А ще Менське ХПП співпрацює з однією з найбільших пивоварних компаній світу «САНінБЕВ». Тому зберігає до чотирьох тисяч тонн спеціального пивоварного ячменю. До речі, на Менщині його не вирощують, а завозять з інших регіонів.

У засіках є і кукурудза. Недавно відправили на експорт близько п’яти тисяч тонн пшениці, зараз відвантажують люпин до країн Прибалтики.

Острівець стабільності

Везуть до нашого хлібоприймального своє збіжжя господарі не тільки місцеві. Користуються послугами Менського ХПП аграрії Городнянського, Чернігівського, Коропського, Щорського, Сосницького районів. Навіть з Київщини, Черкащини, Полтавщини і Миколаївщини надходить зерно.

І не дивно. Адже працює колектив злагоджено і стабільно. За останні три роки заборгованості по заробітній платі не було. Вакантних посад практично немає. Адже і середня платня досить висока, і так званий соціальний пакет керівництво підприємства своїм працівникам забезпечує.

– Існує доплата за вечірні та нічні зміни, – підтверджує директор. – Платиться подвійний тариф за роботу у вихідні.

Звичайно, потребують знач­них фінансових вкладень систематичні ремонти будівель, оновлення та удосконалення обладнання (тільки два нові транспортери недавно обійшлися у 240 тисяч гривень). Та підприємство, що забезпечує не тільки необхідні послуги, а ще й 50 робочих місць, упевнено тримається на плаву.

Буде ще й приватний

У нашому місті будується ще один елеватор (у районі колишньої міжрайбази). Зводить його агрофірма СТОВ «Олстас-льон».

– Елеватор будуємо для власних потреб, – пояснює директор товариства Станіслав Котенко. – Також його послугами зможуть скористатися господарства Менщини, які тісно з нами співпрацюють.

Уже готова будівля однієї сушарки (всього буде дві, на 1200 тонн кожна), закладено фундамент під складські будівлі. Не дивлячись на осінню негоду, будівельні та зварювальні роботи у розпалі. Прокладається залізнична колія, підводиться газ.

Коментарі закриті.