Депутати Менської міської ради підтримали звернення  до Президента України, Кабінету Міністрів та ВРУ про заборону продажу сільськогосподарської землі.

 

«Питання ймовірного відкриття ринку землі дуже непокоїть усіх мешканців нашої громади. Абсолютна більшість людей виступають категорично проти продажу землі. Саме тому депутатський корпус вирішив озвучити думку жителів, аби усі прибічники розпродажу знали чітку позицію нашої громади», розповів секретар Менської міської ради Юрій Стальниченко.

 

На сьогоднішній день вже більшість місцевих рад Чернігівщини прийняли відповідні звернення. До цього числа нещодавно приєдналася і Ніжинська міська рада, підтримавши наступний текст:

 

«Наголошуємо, що необхідними умовами для запровадження цивілізованих земельних відносин є:
– подолання корупції;
– підвищення купівельної спроможності населення до рівня країн Європейського Союзу;
– розробка системи кредитування сільськогосподарського виробництва на рівні відсоткової ставки аналогічної європейським країнам;
– закінчення війни та повернення усіх тимчасово окупованих територій;
– стабілізація банківської системи;
– стовідсоткове наповнення Державного земельного кадастру та виправлення помилок в ньому;
– створення правової держави для гарантування захисту прав на землю, в тому числі, завершення судової реформи і реформи правохоронних органів;
– занесення до Державного реєстру прав власності, право оренди за чиними договорами оренди землі, обтяжень прав на земельні ділянки;
– проведення стовідсоткової нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення.

Земля є питанням національної безпеки. І лише український народ, після проведення в суспільстві відкритого та фахового обговорення, має визначитись щодо можливого відкриття ринку землі.

 

Виходячи з вищенаведеного, звертаємось:

Не вносити на розгляд Верховної Ради України будь-яких законопроектів щодо обігу земель в Україні, зокрема, продажу земель сільськогосподарського призначення, та не приймати інші законодавчі акти з цих питань без виконання вищенаведених умов».

 

Ініціювали прийняття звернення депутати з фракції «Батьківщина».

 

 

 

Коментарі закриті.