Учора в Менській міській раді відбулося перше засідання робочої групи в форматі круглого столу з підготовки Статуту Менської об’єднаної територіальної громади.

Засідання пройшло під головуванням першого заступника голови робочої групи, секретаря міської ради Юрія Стальніченка.

– Статут об’єднаної територіальної громади – це свого роду конституція для певної території, – зазначив керівник Ресурсного центру з розвитку місцевої демократії Олександр Підгорний. – У статуті мають бути закладені основні принципи, за якими функціонує ОТГ, за якими влада співпрацює з громадою, та механізми відповідальності влади перед громадою.

На думку експерта, особливу цікавість у громадян повинен викликати розділ “Демократія участі”. Це – громадські слухання, загальні збори за місцем проживання, місцеві ініціативи, електронні петиції, громадські роботи, органи самоорганізації населення. У Статуті передбачають таку статтю як “Рада старост” для узгодження інтересів поселень, що входять до складу громади, попереднього розгляду проектів рішень ради громади у сфері бюджету, містобудування та надання згоди на розміщення об’єктів, що можуть суттєво вплинути на склад населення чи навколишнє природнє середовище.

Юрій Стальніченко розповів про перебіг роботи над Статутом:

– Зараз ми розробили  структуру, потім працюватимемо над змістовою частиною. Безумовно, територіальна громада має мати якнайширші права, і статут має це зафіксувати, але не можна виходити за рамки чинного законодавства та Конституції. Бо ми можемо повернутися до ситуації, коли Статут відмовлятимуться реєструвати, бо формально можуть бути такі підстави.

Наталія Дрозд, керівник Центру «Доброчин», акцентувала увагу на тому, що документ має бути простим, доступним та логічно структурованим. Більше уваги варто зосередити на участі громади у здійсненні влади.

Як долучитись до створення Статуту? На сьогодні на інформаційному порталі Менської міської ради створений  розділ «Запрошення до обговорення».  Там розміщено проект Статуту. Будь-який мешканець громади може надати свої пропозиції.

Продовження засідання робочої групи відбудеться за 2 тижні. Пропозиції та зауваження до проекту статуту протягом 2 тижнів можна подавати до приймальні Менської міської ради або на електронну адресу radamena@gmail.com

Один коментар