Загалом цього року Міністерство аграрної політики та продовольства прогнозує збір в Україні 45,3 мільйона тонн зерна проти рекордних 56,7 мільйона 2011-го.

Розпочали жнива і хлібороби нашого району.

– Найактивніше включилися до зернозбиральної кампанії ДП «Зернятко», ФГ «Бутенко», сільськогосподарські кооперативи «Авангард», «Феськівський» та «Куковицький», – розповідає заступник начальника управління агропромислового розвитку РДА Григорій Слобода. – Вже зібрані на 1300 гектарах рапс та на 550 гектарах озима пшениця (дані станом на 16 липня). Урожайність: 14 центнерів з гектара дав цього року рапс, 25,5 центнера – озима пшениця. Щоправда, зернозбиральна техніка ще не вийшла на основні площі. Взагалі ж уже намолочено 1400 тонн зернових та 1800 тонн рапсу.

Цьогорічний урожай на Менщині планується на рівні минулого року.

Внести свої корективи в зернові досягнення України обіцяє погода. Висока температура на території Україні почала знижуватися. В деяких регіонах країни синоптики прогнозують зливи, шквальні пориви вітру й навіть град.

Утім, на думку фахівців Мінагрополітики та продовольства, це не страшно, бо втрати компенсують високі світові ціни на зернові. Прогнози підтверджує останній звіт Міністерства сільського господарства США. У ньому йдеться про те, що через посуху в світі, зокрема, і в Америці та Європі, ціни на зернові почали зростати.

Тим часом після опадів чимало лук та луговин порадували рясною зеленню. Як повідомив заступник голови РДА з питань агропромислового комплексу Павло Терентієв, інтенсивними темпами заготовляють корми для худоби в усіх агропідприємствах Менщини, які мають свої молочнотоварні ферми.

У цілому по району на середину липня підприємствами всіх форм власності накошено та заскладовано більше п’яти тисяч тонн сіна (100% від запланованого) та півтори тисячі тонн сінажу.

Окрім цього, до періоду стійлового утримання худоби сільськогосподарські підприємства мають заготовити 20 тисяч тонн силосу.

Коментарі закриті.