Рільники, тваринники і всі, хто причетні до сільського господарства, відзначають професійне свято. Про те, з якими досягненнями аграрії району завершують нинішній сільськогосподарський рік, розповів заступник голови райдержадміністрації з питань агропромислового комплексу, начальник управління агропромислового розвитку РДА Павло Терентієв.

Хліб – усьому голова

За 10 місяців виробництво валової продукції у співставних цінах 2005 року по сільськогосподарських підприємствах району становить 92,3 млн. грн. У рослинництві отримано 45,3 млн. грн., а в тваринництві – 46,9 млн. грн. Наш район по праву посідає почесне третє місце серед аграріїв області.

Валовий збір зерна склав майже 50 тис. тонн, картоплі зібрано 26 тис. тонн, олійних культур – 2,7 тис. тонн.

Серед кращих господарників району – сільськогосподарські кооперативи «Авангард», «Феськівський», «Куковицький», ТОВ «Агроресурс-2006», «Березнянський», а також фермарські господарства «Бутенко», «Погребний», «Зелений обрій», «Ковбаса В. О.» та інші.

Нинішнього року посівна площа становила 45,7 тис. га. Приведено у відповідність оптимальне співвідношення сільського господарства у сівозмінах.

У рамках виконання програми соціально-економічного розвитку району посіяно 10,6 тис. га озимих, в т. ч. 6,5 тис. га пшениці, 3,9 тис. га жита, 200 га озимих на зелений корм. Під урожай майбутнього року закладено 2,1 тис. га озимого ріпаку на зерно.

Під посів ярих культур на наступний рік уже підготовлено вісім тисяч гектарів, що становить 80 відсотків до прогнозу.

З молоком і не без м’яса

Вдалося стабілізувати поголів’я худоби в громадському секторі району. Нині налічується 7 928 голів великої рогатої худоби, в тому числі 2 777 корів. Протягом нинішнього року планується надоїти 10 тисяч тонн молока, що складає 3 601 кг молока на корову. За станом на 1 листопада уже надоєно 8 863 тонни молока.

Найбільше поголів’я корів у сільгоспкооперативах «Авангард» – 706, «Куковицький» – 650, «Феськівський» – 380, ФГ «Бутенко» – 188 голів.

За 10 місяців кращі сільгоспформування району виробили 72,5 відсотка загального валу молока, на корову його отримано 3 192 кілограми. Добові прирости у тваринницькій галузі складають 498 грамів.

На новий рівень розвитку в районі вийшла галузь м’ясного птахівництва. За 10 місяців у ТОВ «Березнянська птиця» вироблено 4 220 тонн м’яса бройлерів – це рекорд за всі роки існування району.

Нинішнього року придбано складної сільськогосподарської техніки на п’ять мільйонів гривень: нового типу трактори «Бєларусь» та один зернозбиральний комбайн. У ТОВ «Агроресурс-2006» і «Праця Стольне» встановлено сучасне зерносушильне устаткування, що дає змогу проводити післязбиральну доробку зерна безпосередньо у господарстві.

Мовою статистики

Цьогорічними жнивами в районі одержано кращий, ніж торік, урожай кукурудзи, вівса, проса, гречки, зернобобових, соняшнику, сої та картоплі й овочів, повідомляє головне управління статистики у Чернігівській області.

Питома вага району у виробництві зернових в області становить три відсотки, картоплі – 21 відсоток.
Цього року виробництво м’яса сільгоспвиробники району збільшили на 12%, молока надоїли 96% рівня попереднього року. Вирощування худоби перевищує її реалізації у 1,8 раза.

Серед районів області Менщина має найбільше поголів’я птиці, за чисельністю поголів’я великої рогатої худоби займає шосте місце.

Коментарі закриті.