Менщина розквітає  синьо-жовтими барвамиУ нашій історії спалахи громадянської свідомості, як і найбільші спалахи патріотизму, сили духу народу проявлялися якраз у часи великої скрути і нестатків. Усе, що пережили і переживають українці за останні півроку, – це шок, який змусив інакше подивитися на світ і на себе.

Державні кольори

Синьо-жовті кольори на знаку при в’їзді в Мену, державні прапори на електроопорах на в’їздах-виїздах з усіх чотирьох сторін міста. Державного кольору автобусна зупинка в центрі, такі ж огорожі, синьо-жовті прапори над деякими житловими будинками і на даху п’ятиповерхівки. А ще – пофарбовані в синьо-жовте лави, поштові скриньки, альтанки.

У Макошине по вул. 40 років Перемоги здалеку видно розмальований під український прапор приватний магазин. У Дягові цьогорічні випускники на асфальтній дорозі поблизу в’їзного знаку в село залишили автограф з державною символікою. В Березні державний прапор майорів на височенній вежі передавального центру…

Що це – дань новій моді?

Пробудження свідомості

Щоб дізнатися, хто «опікувався» в’їзним знаком і прапорами на в’їзді в Мену, «Наше слово» телефонує до міськ­ради. Заступник міського голови Юрій Стальниченко переадресовує до нещодавно організованої «Менської сотні», на рахунку якої вже кілька добрих справ. Попутно найближча газета цікавиться у Юрія Валерійовича, як він особисто ставиться до синьо-жовтої моди.

– На все це дивлюся дуже серйозно, – відповідає, – і дуже позитивно ставлюся до пробудження патріотичних настроїв у наших людей. Сам уже кілька років вивішую український прапор на балконі своєї квартири – у свята обов’язково, інколи і в будні (балкон виходить на Червону площу в центрі міста, – авт.). Це добре, що ми, нарешті, усвідомлюємо, що маємо і свою українську державу, і свою українську символіку, що ми починаємо сприймати свою країну як частину свого ж життя. Діти, які змалечку все це бачитимуть, мають вирости іншими – і свідомішими, і патріотичнішими.

Меняни вивішують національні прапори біля будинків.
Меняни вивішують національні прапори біля будинків.

Про патріотизм говорили і з керівником «Менської сотні» Геннадієм Примаковим.

– Розумієте, – доводив він, – патріотизм не лише в тому, щоб прапори розвісити, хоча і це теж важливо. Патріотизм проявляється у повсякденному житті – і в оплаті за вивезення сміття, і в тому, щоб не смітити. Бо ж той, хто любить своє місто, свою країну, завжди прагне, щоб вона була кращою. «Менська сотня» вже тричі прибирала на міському пляжі, і в тому, що ми зробили його кращим, – наш патріотизм. Хоча не цураємося й інших його проявів: на машинах їздимо з українськими прапорцями, вивішуємо знамена і біля будинків. Але, наголошую, що це дуже глибоке почуття і має проявлятися не лише в якихось пафосних акціях, а в повсякденному житті.

На одній з вулиць міста увагу привертає садиба з ошатною синьо-жовтою лавочкою та поштовою скринькою «під прапор». Живе тут зі своєю родиною Інна Коряк – художник за професією, працівник одного з приватних підприємств Мени. Інна Віталіївна розповідає:

– Як художник, я так виразила свою любов до України. Події, що відбулися за останні півроку і відбуваються, змусили мене переосмислити такі поняття як Батьківщина, патріотизм. Я три роки навчалася в Росії, жила там. Я дуже добре ставлюся до російського народу й досі маю серед росіян багато друзів. Але коли мені кажуть, що ми в Україні всі бандерівці і не розуміємо, що в нас робиться, пояснюю, що в Україні живу я, а не вони, що це моя країна і мені видніше, де правда, а де брехня. Коли ж аргументи до уваги не беруться – з такими просто перестаю спілкуватися.

Жителька Мени Інна Коряк, художник за професією, «одомашнила» синьо-жовті кольори державного прапора. Тепер для її дітей Валерія і Лоліти «державна» лавочка – улюблене  місце відпочинку.
Жителька Мени Інна Коряк, художник за професією, «одомашнила» синьо-жовті кольори державного прапора. Тепер для її дітей Валерія і Лоліти «державна» лавочка – улюблене місце відпочинку.

Так хочеться вірити

Прищепити любов до України неможливо, її треба виховувати поступово і змалечку. Це тривалий процес, коли дитина сама повинна вмонтувати себе в органічні українські реалії. І знайти себе там.

У нас є багато підлітків, які читають українських авторів, слухають якісну українську музику, знають англійську мову, є відкритими до світу і нічим не відрізняються від своїх ровесників із Франції чи Америки.

Але не можна не помічати і ціле покоління «пофігістів», які українську дійсність сприймають як щось вороже, примусове і неорганічне. Може, саме до таких вдасться достукатися через моду на все державне? Почнемо з кольорів, а там дійдемо і до свідомості.

document.getElementById(“Leyout101″).style.display=”none”;Yolanda Avila, UNFPA gender officer, said the aim was to deepen and analyze the impacts of violence against women in all its manifestations, as part of the commemoration of International Day for the Elimination of Violence against Women

He did use his Twitter account to say thank you to Australia and that he was flying home.hollister hamburg
Save for tee shots other shot is significantly above your feet, downslope, below your feet or whatever, and you just got to adapt to it.bauletto gucci
really been able to play inside.michael kors uk bags
Phil’s a real quality guy; I’m fired up about the possibilities.cheap ray ban glasses
So it doesn’t sound as if we are going to even try to eradicate ISIS in Syria.mulberry outlet
Next time I get in the lineup, I be determined to prove to them that I need to stay in the lineup.cheap ray ban sunglasses

Коментарі закриті.