Підприємці району, ветерани Афганістану та представники влади об’єдналися, щоб допомогти військовим.

Мобілізація часткова

У понеділок відбулося засідання оперативного штабу по координації спільних дій щодо забезпечення стабільної ситуації у районі. Штаб було утворено ще 3 березня. Начальник штабу – в. о. голови райдержадміністрації Володимир Василенко. Членами штабу є представники районної та міської ради, військкомату, правоохоронних органів, служби з надзвичайних ситуацій, лікарні, підприємств, які відповідають за електроенергію та зв’язок.

На засіданні штабу були присутні й виступили депутати обласної ради Олексій Бутенко та Петро Хомрач. А також представники групи підприємців, які організували збір ресурсів для армії (координатор групи Анатолій Скиба), представники спілки ветеранів Афганістану (керівник організації Микола Пустовойт).

За словами Володимира Василенка, представники штабу здійснюють постійне чергування і тримають ситуацію під контролем. Районний військовий комісар Віктор Павлюк наголосив, що наразі обстановка стабільна. Панікувати не потрібно.
– Часткова мобілізація, яка була оголошена, стосується не усіх військовозобов’язаних, – пояснив він. – Військкомат уже повідомив тих людей, які можуть бути мобілізовані. Загалом такі повідомлення були направлені кількастам жителям району. В основному будуть призивати військових запасу, які мають необхідні спеціальності. Мобілізація розпочнеться тоді, коли я підпишу відповідний наказ. За потреби про мобілізацію буде повідомлено через засоби масової інформації, працівників місцевих рад, через посильних.

На даний момент районний військовий комісаріат переходить на штати воєнного часу. Військкомат збирає військовозобов’язаних для доукомплектування штатів. Проводиться їхнє навчання.
За власною ініціативою

Активно долучилися до справи підтримки військових підприємці району. За власною ініціативою вони відвідали військовослужбовців, які перебувають у Городнянському районі. Налагодили контакти з командирами, з’ясували, якої саме допомоги потребують вояки.

– Харчів їм понавозили достатньо, – повідомив Анатолій Скиба, – але вкрай бракує пального, запчастин, предметів побуту. Елементарного: матраців, спальних мішків, посуду, навіть шкарпеток! Підприємці та жителі міста здавали від 100 гривень до кількадесят тисяч. Звітність про витрати буде дотримана: відомості, накладні акти.

Військовим вже відправили п’ять генераторів, стільки ж бензопил, півтори тисячі мішків, 200 кілограмів цибулі, п’ять ящиків мила, 100 матраців, 130 пар стельок у берці, цигарки. Окрім того, закупили 12 тонн дизпалива. Відвезли 210 літрів бензину. Ветерани Афганістану розповіли, що відвідали військових у Городнянському районі, також дізналися їх потреби і вже готують допомогу.

– Військовим потрібні ліки, – зокрема, повідомив Микола Пустовойт.

Потрібно скоординувати дії

Учасники зустрічі домовилися діяти оперативно, налагодити спільну координацію з військовими прикордонних районів. Скоординувати дії таким чином, аби допомога надходила саме туди, де її потребують.

Окрім того, вирішено спробувати налагодити координацію між ініціативними групами у інших районах, які також допомагають військовим. Також дізнатися, чи є можливість використати для потреб військових запаси спецскладів, які знаходяться на території району.

Вже у вівторок вранці на сайті «Нашого слова» було опубліковано реквізити банківського рахунок, на який усі бажаючі зможуть перерахувати кошти для потреб військових, котрі знаходяться на нашій території.

Коментарі закриті.