почесний громадянин менщинаНа Менщині звання «Почесний громадянин Менського району» мають вісім осіб. На жаль, більшості з них його присвоєно посмертно.

Звання «Почесний громадянин Менського району» було затверджено рішенням сесії районної ради 4 вересня 2014 року. Саме тоді до Положення про почесні відзнаки районної ради було внесено зміни і доповнення, за якими «…найвищою відзнакою територіальної громади Менського району є звання «Почесний громадянин Менського району».

Почесним громадянином району може стати не лише житель Менщини, а й інших регіонів України і навіть інших країн. Був би «…вагомий особистий внесок у розвиток району, піднесення його авторитету як на державному, так і на міжнародному рівні».

Звання не може бути присвоєно громадянам, які скоїли кримінальний злочин, були засудженими і судимість яких не знята і не погашена в установленому законодавством порядку.

Почесний громадянин району має право на позачерговий прийом посадовими особами органів місцевого самоврядування та органів державної виконавчої влади Менщини, бути присутнім на пленарних засіданнях сесії райради та колегіях райдержадміністрації, брати участь у заходах, які проводяться райрадою і райдержадміністрацією. Такі головні привілегії цього звання.

Почесними стали захисники

Звання «Почесний громадянин Менського району» вперше було присвоєно 30 березня 2016 року відразу сімом жителям Менщини, учасникам АТО – за мужність і героїзм, проявлені при виконанні військового обов’язку. На жаль, посмертно: стольненцю Миколі Бурлаку, менянам Сергію Титаренку, Максиму Андрейченку, Вадиму Жеребилу, Максиму Головатому, киселівцям Олександру Уткіну та Олександру Шумейку.

На останній сесії районної ради, яка відбулася 29 вересня, звання «Почесний громадянин Менського району» було присвоєно українській легкоатлетці, заслуженому майстру спорту, триразовій чемпіонці Паралімпійських ігр Оксані Зубковській за спортивні перемоги.

Є й почесні березнянці

Менська міська громада звання «Почесний громадянин міста Мена» також затвердила як свою найвищу відзнаку. Першим цього звання у 2015 році (рішення сесії від 10.09.2015 р.) удостоївся ветеран Другої світової війни, учасник бойових дій Михайло Ющенко, якому на той час виповнилося 94 роки.

А в Березні звання «Почесний житель селища Березна» ще років десять тому першому присвоїли нині покійному Івану Корбачу – уродженцю селища, журналісту і письменнику, який увіковічив свою малу батьківщину у багатьох творах. На сьогодні Березна має одного офіційного почесного жителя – багаторічного завідувача місцевого дитсадка Розалію Корбач, яка виховала не одне покоління березнянців і яку знають і поважають всі жителі селища.

У селах та Макошине почесних звань від територіальної громади депутати не затверджували.

 

Коментарі закриті.