За ЗНО уже пропонують гроші

Розпочнеться ЗНО 23 травня тестуванням з української мови і літератури, а завершиться 16 червня випробовуванням з хімії. Додаткова сесія відбудеться з 3 по 12 липня.

На Чернігівщині для проведення ЗНО створено 6 освітніх округів: Чернігів, Прилуки, Мена, Ніжин, Корюківка і Бахмач, – повідомляє ЧЧ. Загалом в цих округах працюватимуть 30 пунктів проведення тестування. Абітурієнти з Новгород-Сіверського району для більш зручного доїзду матимуть змогу складати ЗНО в м. Шостка.

Іспанську, російську, французьку і німецьку мови учасники ЗНО складатимуть у Києві.

Для участі в тестуванні зареєструвалось 6777 учасників, у минулому році — 7494. Зменшення кількості охочих пов’язано з тим, що в цьому році для вступу до ВНЗ діятимуть також сертифікати 2016 року.

Для учасників тестування з особливими потребами створять спеціальні умови. Крім того, для них продовжено час на виконання завдань — до 30 хвилин.

До слова, вдосконалювати систему доступу до проходження ЗНО для людей з інвалідністю планують й надалі, зокрема з 2019 року завдання віддрукують шрифтом Брайля.

До Київського регіонального центру оцінювання якості освіти майбутні абітурієнти та випускники шкіл надсилають не лише пакет документів, необхідних для реєстрації на випробування, а й гроші. Про це повідомила директорка центру Світлана Сакаєва під час сьогоднішнього брифінгу в ОДА.

Суми невеликі від 10 до 50 гривень. Для чого кошти надсилали – не зізнаються.

Також умудряються надсилати оригінали власних документів (замість копій). Так, власник одного з паспортів не забирає його досі.

А от минулорічне селфі від однієї з потенційних учасниць Світла Сакаєва зберігає й досі.

 

 

А тепер про серйозне.

Майбутніх абітурієнтів та випускників шкіл просять бути уважними не лише під час виконання завдань ЗНО, а й при підготовці до нього.

Адже без повного пакету документів (сертифікат ЗНО, документ, що посвідчує особу (серія та номер якого зазначені у Сертифікаті) та запрошення-перепустка) до пункту тестування не потрапити. Відтак можна проґавити можливість вступу до вищого навчального закладу.

На цьому сьогодні під час брифінгу в облдержадміністрації наголосила директор Київського регіонального центру оцінювання якості освіти Світлана Сакаєва.

Для тих, хто з якоїсь причини запізнився/не з’явився у відповідний час та у потрібному місці теж є рекомендації подальших дій.

Пам’ятайте, що безпосередньо під час тестування правила забороняють випускникам не просто користуватися, але і взагалі мати при собі засоби зв’язку, пристрої зчитування, обробки, збереження та відтворення інформації, а також окремі елементи, які можуть бути складовими технічних засобів чи пристроїв. Зокрема, до забороненого переліку входять і навушники та флешки — зауважила Світлана Сакаєва.

Основна особливість ЗНО 2017 року — поєднання державної підсумкової атестації для випускників загальноосвітніх навчальних закладів зі вступною кампанією. Тобто — від традиційних іспитів у школах відмовилися.

Тож варто зважити, що власна халатність коштуватиме не лише втраченого року вступної кампанії, а й зіпсує атестат — при ануляції результатів ЗНО в головний шкільний документ поставлять один бал.

Також Світлана Сакаєва розповіла, що протягом березня-травня Київським регіональним центром спільно з органами управління освітою та навчальними закладами проводилась апробація нового формату завдань для сертифікаційних робіт з іноземних мов. На Чернігівщині у цьому проекті взяли участь 6 навчальних закладів.

Крім того, один з навчальних закладів Чернігова залучений до пілотного етапу міжнародного дослідження якості освіти PISA – 2018 в Україні.

 

 

Довідково: PISA – 2018 — програма має на меті порівняти освітні системи близько 80 країн світу через вимірювання компетентностей учнів із читання, математики та природничих дисциплін, прямо не пов’язаних з оволодінням шкільними програмами. Крім того, велика увага у дослідженні PISA приділяється вивченню факторів, що впливають на успішне навчання учнів. Програма не перевіряє рівня навчальних досягнень учнів, натомість оцінює наскільки учень зможе використовувати знання й уміння, отримані в школі, за можливих життєвих труднощів і викликів.

У серпні 2017 року проводитиметься вступне випробування для здобуття ступеня вищої освіти магістра за спеціальністю «Право». Пункти тестування діятимуть в обласних центрах.

Усі новини про перебіг та підготовку до ЗНО, а також можливу апеляцію результатів розміщено на сайті Київського регіонального центру оцінювання якості освіти.

Коментарі закриті.