Автор: Юрій ТОВСТОП’ЯТ.

Минулої суботи Мена приймала останню в цьому сезоні гру обласної першості. В ній вирішувалось питання розподілу місць у фінальному турнірі. Наша команда у випадку перемоги підіймалась на друге місце, а в разі нічиєї чи поразки посіла б третє або четверте місце. Гості – «Зернопром» з Анисова – мали теоретичні шанси посісти навіть перше місце в цьому турнірі, нічия забезпечила б приїжджій команді друге місце, а от в разі поразки довелося б задовольнитись лише третьою сходинкою.

Наша команда першою пропустила м’яч у свої ворота, проте ще до перерви зуміла відновити рівновагу. А в другому таймі забивали лише футболісти «Мени», примусивши воротаря гостей ще двічі виймати м’яч з сітки власних воріт. Як підсумок, перемога з рахунком 3:1 і почесне друге місце в фінальному турнірі.

У неділю свято футболу продовжилось (хіба могло бути інакше, коли триває районний чемпіонат?). Менські любителі футболу цього дня стали свідками одразу двох поєдинків між міськими командами. Не зважаючи на 18 м’ячів, побачених ними, навряд чи якийсь з матчів можна назвати повноцінним «дербі»: «Авангард» каменя на камені не залишив від оборони «Кооператора», забивши сім «сухих» м’ячів у ворота суперника.

В іншому поєдинку «Темп» не залишив сумнівів у своїй перевазі над «Юністю». Вже після першого тайму рахунок був 5:0. Проте перші 10 хвилин другого тайму вселили надії в серця вболівальників та і самих гравців «Юності». Ще б пак: їм вдалось відквитати три м’ячі. Та на більше хлопців не вистачило і до кінця зустрічі «Темпу» ще тричі вдалось відзначитись. Підсумковий рахунок 8:3.

У сусідній з Меною Величківці гра місцевого «Шансу» з «Макошине» проходила досить жваво і цікаво, хоча в деяких епізодах носила жорсткий характер, при чому з боку обох команд. Перший тайм вийшов розвідницьким і не приніс результативних ударів. У другому господарі відкрили рахунок, але через кілька хвилин гості відновили рівновагу. На передостанній хвилині матчу макошинці скористалися помилкою в захисті господарів і встановили кінцевий рахунок в матчі 1:2.

З таким же рахунком завершилась і гра в Жовтневому, де в гості до «Старта» завітало стольненське «Торнадо». Перемога дозволила гостям втримати за собою третю сходинку, проте головне випробування команду чекає вже в наступному турі, коли до Стольного завітає «Кудрівка», яка зараз відстає від «Торнадо» всього на одне очко.

У звітному ж турі кудрівчани здобули три очки без бою, так і не дочекавшись в гості «Величківку».

У Синявці господарі поля вже з середини першого тайму були змушені грати в меншості в поєдинку з «Дяговою», проте до того команда зуміла забезпечити собі комфортну перевагу в три м’ячі. В другому таймі гості забити гол престижу ударом з 11-метрової позначки, та спромогтись на щось більше їм все ж не вдалося.

В усіх поєдинках турніру перемагали команди, які перебувають вище в турнірній таблиці, ніж їх суперники. Але гра «Куковичі» – «Березна» зруйнувала цю тенденцію. Те, що відбувалось на полі, варто було бачити. Штанги, поперечина, сім забитих м’ячів, боротьба на кожному клаптику футбольного поля, красивий швидкісний комбінаційний футбол у виконанні обох команд, відродження, здавалося б, вже мертвої інтриги в матчі, нервова кінцівка, врешті-решт, не прогнозована перемога господарів… Ті, хто прийшли цього дня на «Куковичі-арену», ні на хвилинку не пошкодували про це. Рахунок 4:3 дозволив команді господарів знову піднятись у верхню частину турнірної таблиці, помінявшись місцями з менським «Кооператором».

Та щільність розташування команд з третього по дев’яте місце не дозволяє жодній з них розслабитись, і в той же час гарантує любителям футболу неабиякий фініш сезону. Чекаємо нових захоплюючих баталій! Любіть футбол, відвідуйте стадіони!

За сприяння в підготовці публікації автор висловлює подяку Сергію Носовцю, Ярославу Кулику, Григорію Степанюку та Владу Антоненку.