mena-14767У перспективі – утеплення міського садочка «Сонечко». Для цього у Менській міській раді пишуть новий проект для отримання вигідного кредиту від Північної Екологічної Фінансової Корпорації.

На зустрічі міських та селищних голів у Прилуках виконавчий директор Чернігівського регіонального відділення Асоціації міст України Федір Фесюн ділився досвідом по залученню коштів у рамках європейської Угоди мерів.

Тема засіданні, котре відбулось 4 вересня у Прилуках, – підвищення енергоефективності та впровадження енергозберігаючих технологій у системах центрального опалення. На зустрічі були присутні міський голова Чернігова Олександр Соколов, міські та селищні голови Чернігівщини.

Учасники зустрічі презентували кредит від Північної Екологічної Фінансової Корпорації (НЕФКО) під три відсотки річних у гривнях, строком на п’ять років, який може отримати місто для впровадження енергоефективних технологій. Цією програмою вже скористалися деякі міста Україні. На співпрацю з НЕФКО сподівається і Федір Іванович – прагне отримати два з половиною мільйони гривень. За ці кошти наша міськрада має вирішити проблему з утепленням стін, стелі, вікон та частини системи опалення міського дитсадка «Сонечко». За словами міського голови, віддавати по п’ятсот тисяч у рік місто зможе без проблем, тим паче, що будуть економитися кошти на опаленні садка.

Урочисте підписання Угоди мерів новими членами відбудеться 15 жовтня у Брюселі. Нагадаємо, що раніше наше місто стало підписантом Угоди мерів, яка дала можливість реалізувати проект щодо модернізації вуличного освітлення. У 2014 – 2015 роках у рамках цієї Угоди містам виділено 11 мільйонів євро, у 2015 – 3016 – вже 25 мільйонів. Це кошти Євросоюзу, які спрямовані на проекти від півмільйона євро, що дають змогу знизити викиди вуглекислого газу в атмосферу.

Всі кошти, які необхідні на заміну вуличного освітлення в Мені, вже є на рахунку, – говорить мер. Зараз проводяться енергоаудит та тендерні процедури, а в листопаді – грудні почнеться монтаж сучасних ліхтарів. Європейці слідкують за своїми грошима дуже пильно, тож за кожен крок міськрада має дуже суворо звітувати.

Завдяки позитивному прикладу Мени, підтримці зі сторони європейських партнерів, впровадженню муніципальної енергетичної реформи зі сторони держави та підтримці спеціалістів по написанню конкурентних проектів з області, можна сподіватися, що у «Сонечку» дітлахам стане тепліше.

Коментарі закриті.