Фото Миколи ЛАРЧЕНКА.

Завідувачу Північного сектору охорони навколишнього природного середовища у Чернігівській області Валерію Квашуку  вдалося домогтися того, що нарешті десятки тонн шкідливих для здоров’я людей отрутохімікатів будуть вивезені з території району й утилізовані.

Після тривалої тяганини нарешті у нинішньому році через Міністерство охорони навколишнього середовища з природоохоронного фонду були виділені кошти для утилізації 42,5 тонни хімічних речовин (пестицидів, гербіцидів та ін.) – «добро» колишніх колгоспів. Багато сільгоспформувань давно зникли з карти району, а отрутохімікати залишилися. Зберігалися вони на полях району, у напівзруйнованих сховищах, у продірявлених мішках і проржавілих бочках.

Ця проблема давно тяжіє над районом. Згодом практично усі отрутохімікати були звезені у складські приміщення на територію колишньої «Сільгоспхімії». Однак зберігалися тонни зіпсованих хімікатів під дірявим дахом, із порушенням усіх можливих норм. Поки владні структури кивали одна на одну, навколишні жителі дихали дустом і гербіцидами.

Була така думка, щоб зсипати усі хімікати у металеву бочку, заварити її і поставити на фундаментні блоки. Однак спеціалісти висловлювали сумнів: хтозна, як ті речовини між собою реагуватимуть, а раптом вибухнуть? Масштаби наслідків страшно навіть уявити. Треба було б провести хімічне дослідження, та цим займаються одна чи дві спеціалізовані лабораторії на всю Україну. І заплатити довелося б чималу суму.

Наразі кошти на утилізацію 42,5 тонни отрутохімікатів є, освоїти їх мають до кінця року. За справу має взятися одна зі спеціалізованих фірм з Шостки після проходження тендерних процедур.

Коментарі закриті.