Механізми захисту прав людини обгорюються на ЧернігівщиніЕкспертне опитування фахівців у сфері кримінального права було проведено Центром «Доброчин» в рамках реалізації проекту «Європейські стандарти у системі попереднього ув’язнення в Україні». Захід відбувся у приміщенні СЗГ УМВС України в Чернігівській області.

У сучасних умовах побудови правової Української держави особливого значення набуває дотримання прав і свобод людини та громадянина. Новий Кримінально-процесуальний кодекс України спрямований на досягнення верховенства права в кримінальному провадженні, відповідно до якого людина, її права та свободи визнано найвищими цінностями, вони визначають зміст і напрями діяльності нашої держави.

Ціль опитування – з’ясування рівня обізнаності та отримання рекомендацій щодо належного застосування нових законодавчих механізмів захисту прав та свобод громадян на етапі затримання та проведення досудового слідства.

Серед питань, які обговорили учасники заходу: вплив положень нового КПК на дотримання прав людини під час затримання та висунення обвинувачення; ставлення представників правоохоронних відомств до нововведень запобіжних заходів у вигляді домашнього арешту та особистого зобов’язання. Обговорювалося також як положення нового КПК вплинуть на таку проблему минулих років як недотримання термінів досудового розслідування.

І насамкінець учасникам дискусії було запропоновано внести свої рекомендації щодо вдосконалення системи кримінального судочинства.

Після закінчення засідання всі без винятку учасники заходу висловили задоволення результатами обговорення і висловили сподівання на те, щодо вироблених пропозицій дослухаються законодавці.

“Центр Доброчин” висловлює щиру подяку представникам слідчого управління УМВС України в Чернігівській області, Чернігівської обласної прокуратури, Управління Державної пенітенціарної служби, Апеляційного суду в Чернігівській області, адвокатам та правозахисникам, які взяли участь у даному заході.

Коментарі закриті.