Напередодні весняного водопілля читачі запитують: чи існує в районі якийсь резервний фонд на випадок виникнення надзвичайної ситуації? «Наше слово» з’ясувало готовність Менщини до можливої повені.

– Для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій (НС) існує місцевий матеріальний резерв, – запевняє перший заступник голови РДА Володимир Василен­ко. – На випадок повені маємо 1800 літрів бензину, 260 літрів дизельного пального, 4300 мішків для створення тимчасових перешкод для води. Кошти для ліквідації наслідків НС визначаються після підрахунків завданих збитків.

Мають свій резерв і працівники дорожніх служб. Начальник філії «Менський райавтодор» Петро Агієнко запевнив, що у разі необхідності можуть бути залучені п’ять одиниць техніки, існує запас пального (півтонни бензину і стільки ж дизельного пального), щебеню та піску.

Директор РЕМу Роман Гамениця повідомив, що енергетики можуть виділити для ліквідації наслідків повені 200 кг електродротів різного діаметру, 15 бетонних опор та ізоляції. Шість електропідстанцій, які можуть бути відрізані водою, пройшли досконалий огляд і планово-попереджувальний ремонт. Також укладено договір про співробітництво з Борзнянським РЕМ.

Про всяк випадок мають орендовані у населення та тимчасово надані місцевими сільгосппідприємствами човни Макошинська селищна, Лісківська та Куковицька сільські ради. Лісківській сільраді виділено з місцевого матеріального резерву 100 літрів пального для плавзасобу.

Готуються до весняного періоду та його «сюрпризів» і рятувальники:

– Маємо чотири одиниці техніки та мотопомпу, які можуть проводити відкачку води, моторний надувний човен «Фортуна-360», чотири рятувальні жилети та рятувальний повітряний рукав «соломинка», – розповідає начальник СДПЧ-32 Олег Омельяненко. – І хоча, за прогнозами, великої повені не буде, хотілося б нагадати нашим громадянам правила безпеки під час та після весняного водопілля. Всі громадяни перед евакуацією у незатоплені райони повинні виконати роботи по захисту свого житла: перекрити газовий кран, вимкнути електричний струм. Населення, яке підлягає евакуації, має прибути в зазначений час на місце збору, маючи при собі документи, речі першої потреби, невеликий запас харчів, питної води. Окремі групи людей, котрі залишилися на затопленій території, повинні дотримуватися найважливіших правил безпеки: не вживати продукти, які контактували з брудною водою, не пити некип’ячену воду; не користуватися намоклими електроприладами; обмежити пересування по затопленому району.

Станом на 21 березня рівень води на гідропосту в Макошине був 359 см вище нульового рівня, а вихід Десни на запла­ву – 600 см. За останніми прогнозами обласного центру з гідрометеорології, найвищий рівень весняного водопілля у 2012 році на території нашого району буде наприкінці квітня – на початку травня і складатиме 520 – 560 сантиметрів.

Мітки: ,

Коментарі закриті.