На порозі ще лише новорічні свята, а випускники шкіл та їхні батьки вже у передчутті напруги вступної кампанії 2018 року.

Прослідкувати, що нового принесе ЗНО-2018, «Наше слово» спробувало з допомогою спеціаліста відділу освіти Менської РДА Сніжани Лисиці.

Тестування проходитиме з 22 травня по 13 червня, результати будуть відомі до 20 червня.

Як зазначила Сніжана Лисиця, на відміну від попередніх років першою випускники складатимуть математику, а не українську мову. Французьку, німецьку та іспанську мови – 29 травня, англійську – 1 червня. Детальніше з графіком проходження ЗНО можна ознайомитись на офіційних сайтах центру оцінювання якості освіти.

Кожний учасник має право зареєструватися не більш як на чотири предмети, обравши їх із 11 можливих. З наступного року у переліку не буде російської мови.

У 2018 році у ЗНО з іноземних мов буде два нововведення. Перше – використовуватимуться тести двох рівнів складності – академічного (для тих, хто навчався за стандартною програмою) та профільного (хто навчався в класах з профільним вивченням цього предмета). Друга новина стосується запровадження, крім читання і письма, ще однієї частини – аудіювання (розуміння мови на слух).

Як розповіла Сніжана Лисиця, пробне ЗНО відбудеться 24 березня (українська мова) та 31 березня (біологія, географія, історія України, математика, фізика, хімія, іноземні мови). Реєстрація на пробне тестування – з 9 по 31 січня 2018 року. Ціна одного тестування складає 132 грн. Сама процедура реєстрації на пробне ЗНО залишається без змін.

Правила складання ДПА для дев’ятикласників також не зміняться. Але якщо учень хоче навчатися, наприклад, у технікумі чи коледжі, вступ до закладу проводиться тільки за результатами ЗНО. Тому вступник повинен мати документ, що посвідчує його особу, – ID-картку.

До 31 грудня кожен виш повинен затвердити свої правила прийому і оприлюднити їх на власних офіційних сайтах.

Майбутній абітурієнт може подати до вишів сім заяв на державне замовлення з чотирьох спеціальностей. Документи слід надсилати тільки в електронному вигляді. Але якщо вступник має пільги, то підтверджуючі це документи необхідно подати особисто.

У 2018 році будуть дійсні сертифікати ЗНО за 2016 та 2017 роки, крім ЗНО з іноземної мови.
Процедура подачі заяв починається з 12 липня, а завершується 26. На спеціальності, де треба проходити творчий конкурс, останній день прийому заяв – 20 липня.

Рейтинговий список вступників з рекомендацією до зарахування на державне замовлення оприлюднять 1 серпня. Оригінали документів необхідно подати до 6 серпня.

– На сьогоднішній день більш детальної інформації про процедуру реєстрації та проходження зовнішнього незалежного оцінювання поки немає, – заз­начає Сніжана Лисиця. – Але з початку січня наступного року вже можна буде звертатися з цього приводу безпосередньо до керівників шкіл або до спеціалістів відділу освіти.

Коментарі закриті.