Менська  гімназія опікується дітьми з особливими освітніми потребами. У 2017-2018 навчальних роках в гімназії організовано роботу трьох класів з інклюзивною формою навчання – 1Б, 5Б та 6А.

 

Одним з  позитивних моментів інклюзивного навчання є соціалізація учнів, включення їх в повноцінний процес навчання.

 

Робота з цими дітьми проводиться комплексно: заняття з корекції розвитку, соціально-побутового орієнтування, ритміки та ЛФК, дітям в цьому допомогають асистенти вчителів, які закріплені за кожною дитиною з особливими освітніми потребами.

 

 

Діти чудово почуваються в дитячому колективі, з задоволенням виконують завдання та мають позитивні результати, які приносять радість не лише їм, а всім учасникам навчально-виховного процесу.

 

 

 

 

Нагадаємо, що дружина Президента України Марина Порошенко відвідала Чернігівську область із робочим візитом.

 

Перша леді взяла участь у триденному спеціалізованому тренінгу «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації», який проводить Благодійний Фонд Порошенка. Навчальний курс пройшли понад 70 фахівців психолого-медико-педагогічних консультацій Чернігівщини.

 

 

Марина Порошенко повідомила, що Чернігівська область увійшла до п’ятірки регіонів, у яких системно буде впроваджуватися інклюзивна освіта.

 

За словами дружини Глави держави, інклюзивна освіта – це потреба сьогодення і майбутнього. «Вона дозволяє учням з особливими освітніми потребами краще реалізувати свій потенціал у навчанні, порівняно з однолітками в неінклюзивному середовищі. Більше того, інклюзія позитивно впливає на подальші життєві перспективи таких дітей після закінчення середньої школи. Зокрема, підвищує шанси на  працевлаштування та реалізацію у житті», – зазначила вона.

 

 

Марина Порошенко та голова Чернігівської облдержадміністрації Валерій Куліч підписали Меморандум про співпрацю щодо розвитку інклюзивного освітнього середовища на Чернігівщині.

 

І вже як партнерам дружина Президента вручила голові Чернігівської ОДА дизайн-проект сучасної Медіатеки.  Найближчим часом такі інтерактивні бібліотеки будуть створені в інклюзивних школах регіону.

 

За статистикою сьогодні в Чернігівській області лише 11 % шкіл надають освітні послуги за інклюзивною формою навчання – 62 навчальних заклади. У них навчається 116 учнів з особливими освітніми потребами. Однак лише 29% «особливих» дітей регіону охоплені інклюзією.

Коментарі закриті.