Валерія БУТ:

У весняному поході по печерних монастирях Криму, шляхом Андрія Первозванного пройшли учасники клубу «Живчик» зі Стольного та краєзнавчого гуртка «Сіверяни» центру дитячої та юнацької творчості.

З огляду на те, що «Живчику» 1 травня виповнилось 15 років, похід був незвичайним і за змістом, і за складом. Ішло нас 29 чоловік – 15 дітей і 14 дорослих. Керівник Алла Бут вела групу в свій 30-ий похід разом зі своєю подругою Іриною Гунько (медобслуговування – вищий пілотаж!). А заступник – Олександр Хрущ – надійний, хоча в ролі керівника вперше.

Ми почали з Свято-Успенського монастиря в місті Бахчисараї, пройшли печерні міста і монастирі християнського князівства Феодоро і вийшли на мис Фіолент.

Там, на кручі біля моря, стоїть Свято-Гергієвський монастир. Ми потрапили на престольне свято, а тому надали посильну допомогу монастирю в приготуванні: хлопці допомагали прибирати територію, дівчата готувати їжу для гостей, а потім самі ж її і роздавали паломникам. Серед них були і відомі актори, ми мали змогу поспілкуватись з Олександром Ликовим і Віктором Раковим – гостями з Петербургу.

Ігумен Савватій був дуже вдячний нашій допомозі, і вся братія монастиря нам проспівала «Многая літа».

Вразили своєю красою мальовничі гори, яшмовий пляж, густий вранішній водопад з туману на мисі, чудове місто Севастополь з красою Балаклавської бухти та Херсонесу. І чудові люди в монастирях, котрі приймали нас як рідних. Там ми прожили окреме життя: відсвяткували два дні народження – Саші Семирозу виповнилося 10 років, а Насті Статурі – 15. І навіть відгуляли заручини, бо склалась чудова пара.

Нас не налякав ні дощ кримський, бо він не був холодним, ні туман, бо він був м’який і лагідний. Щовечора звучала гітара і супер-голос Миколи Єсипенка (завуча з Кукович) линув над горами та морем, а в наших душах лунає й досі.

Ми стали однією сім’єю – Стольне, Мена, Березна, Куковичі, Чернігів, Київ, Севастополь… Приєднуйтесь до нас! Ми за здоровий спосіб життя, а ви?

***
Краєзнавці Стольного просять приєднатись всіх небайдужих до благодійної акції по збору коштів на ремонт нашої Андріївської церкви-усипальниці князя Безбородька.

Фото з архіву учасників походу.

Мітки:

Коментарі закриті.