Мамам і дітям допомагають соціальні працівники
Березнянські соціальні фахівці Леонід Сорока та Анна Заїко і заступник голови РДА Олександр Мисник.
В Україні й досі трапляються випадки відмови матері від дитини у пологовому будинку. Зокрема, так нещодавно сталося і в Менському районі. Хоча держава здебільшого здатна допомогти матерям, які опинилися у важких життєвих обставинах.

На цьому наголошує районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Нині центром створено і діє спеціалізоване формування «Консультативний пункт у пологовому відділенні Менської лікарні». Щотижня фахівець з соціальної роботи Наталія Домащенко працює з майбутніми мамами для попередження відмов та раннього виявлення складних життєвих обставин.

За інформацією РЦСССДМ, наразі у Чернігівській області реалізується нова соціальна ініціатива Президента України щодо розширення мережі центрів матері та дитини.

У Чернігові активно діє обласний соціальний центр матері і дитини «Батьки і дитина разом». Це заклад для тимчасового проживання жінок на сьомому – дев’ятому місяці вагітності та матерів з дітьми від народження до 18 місяців. Працівники закладу надають необхідну соціально-психологічну допомогу, а також вчать доглядати за дитиною. Проживання тут безкоштовне. У центрі живуть і декілька сімей з Менщини. Здебільшого це вихованці шкіл-інтернатів, одинокі матері.

Минув рік, як у РЦСССДМ були запроваджені посади фахівців із соціальної роботи. Нині в районі працюють 12 спеціалістів, які допомагають родинам на різних етапах сімейної кризи.

Минулого вівторка заступник голови РДА Олександр Мисник спільно з начальником відділу соціальної роботи РЦСССДМ Тетяною Ющенко та фахівцем із соціальної роботи Інною Заїко відвідали одну з сімей, яка перебуває під соціальним супроводом центру.

Аліна Ющук із сином Кирилом деякий час проживала в центрі матері та дитини. Цього року за сприяння спонсора придбала житло у Березні.

Молода мама є вихованкою Городнянської школи-інтернату. Доля склалася так, що виховує дитину одна. Приїхала до Березни у травні цього року, завдяки підтримці громади вже облаштувалась на новому місці, доглядає город. В будинку чисто і затишно. Біля ґанку ростуть квіти. Фахівець часто відвідує сім’ю. Не відмовляють у допомозі і селищний голова, сусіди, друзі. Для допомоги родині долучиться ще й Благочинний церков Менського району Василь Дендак.

Важливо зазначити, що молода мама сама активно шукає шляхи виходу із кризи і робить для цього все необхідне, що може стати прикладом для багатьох інших.

Коментарі закриті.