Макошине - містечкоДесятий, ювілейний раз звітував перед макошинською громадою селищний голова Валерій Кравцов. А людей цікавили найрізноманітніші питання – від долі місцевої лікарні і стану доріг до самогонних «точок» та самовільного випилювання дерев.

Власний комунгосп і 960 років

Макошине – поселення древнє, у цьому році планує святкувати своє 960-річчя. Адже вважається, що виникло воно на місці древнього міста Хоробор, згадуваного у літопису аж за 1153 рік.

Зараз на території селищної ради (до неї входить ще й село Остапівка) проживають 2296 чоловік, одних лише 179 школярів щодня за парти сідають. У порівнянні з іншими населеними пунктами району Макошине виглядає справжнім містечком. Хоча демографічна ситуація невтішна: народилося 25 дітей, а померло 44 особи.

У селищі працюють ПП «Завод «Сільгоспмаш», Менська виправна колонія №91, СТОВ ім. Шевченка, загальноосвітня школа, філіал Менської музичної школи, дві бібліотеки, райлікарня №2, відділення зв’язку, залізнична станція, місцева пожежна команда. Функціонує громадське формування з охорони правопорядку.

Минулого року було створене комунальне підприємство «Макошинське». І має серйозні результати: відремонтовано каналізаційний колектор, проведено капітальний ремонт двигунів на очисних спорудах та поточний – приміщень очисних споруд і відводів на поля фільтрації. Працівники КП «реанімували» асенізаційну машину і розпочали роботи по вивезенню рідких побутових відходів з житлового масиву заводу «Сільгоспмаш» та на замовлення населення.

Буденні справи

Незважаючи на обмежену кількість коштів, відремонтовано дорогу

Остапівка – Майорщина, і з 1 вересня шкільний автобус возить дев’ятьох діток з Остапівки в Ядути (Борзнянський район) до школи і дитячого садка.

У дошкільному закладі «Сонечко», в якому з минулого року діють три вікові групи на 75 дітей, проведено заміну дверей, вікон, електромережі. Встановлення нового енергозберігаючого опалювального котла дозволило зекономити дошкільному закладу 16 тисяч гривень за опалювальний сезон.

Не обходить своєю увагою селищна рада і місцевий Будинок культури. Адже його працівникам треба віддати належне: у 2012 році проведено 37 концертів (у тому числі 23 виїзних)  та 68 вечорів відпочинку. При БК діють цирковий колектив «Юність», вокальний ансамбль «Співаночки», танцювальний колектив «Десняночка», ансамбль сучасного танцю «Ейфорія», колектив естрадного співу, гуртки художнього читання і драматургії, фольклорний ансамбль «Калинка», клуб за інтересами «Здоровий спосіб життя».

Значну допомогу у вирішенні різноманітних питань надають макошинській громаді ТОВ «Авангард», ДП «Зернятко», ТОВ «Олстас-льон», ТОВ «Агропрофіт», ск «Куковицький» та друзі з Дуврського коледжу, що в Англії, і місцева благодійна організація «Нащадки Аратти».

– Звичайно, вистачає і проблем, у тому числі і фінансо­вих, – не приховував селищний голова Валерій Кравцов. – Та не потрібно опускати руки. Недарма кажуть: «Роби маленькі справи, а великі самі зробляться».

Хоспісу не буде

Перед громадою, як перед своїми виборцями, звітував  депутат обласної ради, головний лікар району Петро Хомрач. Він також розповів про стан медицини в державі та нашому районі, її основні завдання і проблеми.  Досягнення районної медицини підтверджувалися демонстрацією слайдів та відеоролика.

Та макошинців найбільше турбували чутки про можливість створення на базі місцевої лікарні хоспісу (лікарні для смертельно хворих пацієнтів на останній стадії захворювання).

– Хоспісу в Макошине не буде, – запевнив головний лікар району. – Буде відділення сімейної медицини (за великим рахунком, поки що зміниться тільки назва – авт.). І я обіцяю, що жодного працівника не скоротять, натомість у стаціонарі буде додано два ліжка. Лікарня буде розвиватися, а можливо, навіть розширюватися.
На підтвердження своїх слів Петро Петрович передав макошинській райлікарні комп’ютер.

Боротьба між «о» та «е»

Жителі Макошине, яких на загальні збори прийшло добрих три сотні чоловік, не залишилися пасивними слухачами.

Підіймалися нагальні питання безладу на сміттєзвалищі та злодійських вирубок дерев у полезахисних смугах на землях селищної ради, окремо пройшлися «міцненьким слівцем» по самогонниках.

Валерій Кравцов запевнив, що як тільки земля підсохне, смітники упорядкують (навіть пообіцяв відродити вуличкоми та встановити солідні премії для переможців з наведення порядку). А ось питання крадіжок деревини та горілчаного «розливу» потрібно вирішувати громадою, із залученням депутатів селищної ради, активу, усіх небайдужих жителів. Селищного голову підтримав дільничний інспектор міліції РВ УМВС України в Чернігівській області Ігор Кушніренко.

Як виявилося, навіть сама назва населеного пункту часто викликає непередбачені ситуації. Адже в одних документах записано «Макошино», а в інших – «Макошине». Часто у людини у свідоцтві про народ­ження і паспорті різні назви, мало не подвійне громадянство місцевого масштабу. Та коли діло доходить до оформлення земельних питань чи спадку, виникає стільки питань, що не до сміху.

На зборах виступили голова районної державної адміністрації Анатолій Соломко, голова районної ради Володимир Невжинський, начальник відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства РДА Андрій Ющенко, завідувач сектору з питань цивільного захисту райдержадміністрації Сергій Леп’явко, фахівець із соціальної роботи Катерина Патькова, помічник-консультант народного депутата України Олега Ляшка Василь Волошко.

Коментарі закриті.