Інваліди повинні мати не тільки права, а й можливості працювати. Практика показує, що залучення громадян з інва­лідністю до сфери праці важливе як для них самих, так і для держави, оскільки підвищується життє­вий рівень інвалідів, а також можливість самореалізації. Ці, та багато інших питань розглядались 1 грудня під час проведення Менським районним центром зайнятості Дня відкритих дверей.

Відкриваючи захід, директор районного центру зайнятості Тамара Кот зазначила, що «Для людей з інвалідністю мати роботу – це можливість підвищити свій соціальний статус і рівень добробуту. Для суспільства працевлаштована людина з фізичними вадами – це, в першу чергу, зниження напруги на ринку праці, підвищення суспільної продуктивності, розв’язання частини соціальних проблем. Спеціалісти служби зайнятості завжди допоможуть у професійному виборі та з пошуком місця роботи. Сьогодні служба зайнятості – чи не єдине місце, де люди з обмеженими фізичними можливостями можуть заявити про своє бажання працювати.».

В ході дня відкритих дверей було проведено семінар для осіб з інвалідністю, на якому відвідувачі дізналися про права та обов’язки осіб з інвалідністю, послуги служби зайнятості та джерела пошуку роботи. Присутні дізнались, що центрами зайнятості забезпечується належний рівень надання всього комплексу соціальних послуг особам з інвалідністю. При сприянні їм у працевлаштуванні враховуються рекомендації МСЕК, індивідуальна програма реабілітації, наявна у інвалідів кваліфікація, професійні знання, нахили, здібності та побажання. З метою забезпечення безперешкодного доступу осіб з інвалідністю під’їзд до центру зайнятості обладнаний пандусом та дзвінком. Звернувшись до центру зайнятості особи з обмеженими можливостями можуть отримати послуги з підбору підходящої роботи; зареєструватись в службі зайнятості та отримати статус безробітного; отримати інформаційні, психологічні та юридичні консультації; пройти комп’ютерне тестування з метою виявлення професійних схильностей; отримати нову професію шляхом професійного навчання; взяти участь в оплачуваних громадських роботах; започаткувати власну справу. Громадяни з інвалідністю, які протягом 12 місяців, що передували початку безробіття працювали не менше 26 календарних тижнів мають право на отримання допомоги по безробіттю.

В куточку для осіб з інвалідністю бажаючі мали змогу отримати консультації спеціалістів служби зайнятості та управління праці та соціального захисту населення, переглянути відеоролики про Всеукраїнський центр професійної реабілітації інвалідів та пройти профдіагностичне тестування.

Залишиться в пам’яті учасників заходу і засідання «круглого столу». За одним столом зібрались представники влади, роботодавців та люди з інвалідністю. В засідання взяли участь заступник голови районної державної адміністрації О.П.Мисник, начальник Менського районного центру соцільних служб для сім’ї, дітей та молоді В.В.Неруш, завідуюча поліклінічним відділенням Менської центральної районної лікарні А.О.Нікітенко, головний спеціаліста з питань обслуговування інвалідів, ветеранів війни та праці управляння праці та соціального захисту населення І.А.Таргонська, представники роботодавців та засобів масової інформації. В результаті засідання «круглого столу» присутні зазначили, що «Лише зусиллями всього суспільства можна реалізувати наше головне завдання: зробити людей з обмеженими можливостями повноправними громадянами своєї країни.»

Головний спеціаліст РЦЗ Юрій Стальниченко.

Коментарі закриті.