У відповідності до положень ч. 9 ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» та постанови Кабінету Міністрів України № 70 від 31.01.2007 року підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства громадських організацій інвалідів, фізичні особи, в яких за основним місцем роботи працює 8 і більше осіб, реєструються у відповідних відділеннях Фонду соціального захисту інвалідів за своїм місцезнаходженням та подають (надсилають рекомендованим листом) відділенню Фонду відповідну заяву за формою, що затверджується Мінпраці та щороку до 1 березня надають цим відділенням Звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів за формою 10-ПІ.

 

Частиною 1 ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» для суб`єктів господарювання установлюється обов`язок виконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі 4 % середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб – у кількості одного робочого місця.

 

Згідно до ч. 1 ст. 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують до Державного бюджету адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом.

 

Положення цієї статті не поширюють на підприємства, установи, організації, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів.

 

Просимо направляти заяви про реєстрацію та Звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів за формою 10-ПІ за адресою:

Чернігівське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів:

14017, м. Чернігів, вул. В. Радченка, 14

Довідки за тел. (0462) 67-28-51

 

 

 

Районна рада

Коментарі закриті.