МонтянПрийнято казати: у виборчих перегонах переміг такий-то кандидат. Але щось тут не так, виникає, як то кажуть, когнітивний дисонанс. За переможця, звісно, радісно, але який в тому мій інтерес, який інтерес виборців? В інтернеті ми постійно бачимо сюжети про неймовірну заможність народних обранців з одного боку, а з іншого – про все складніше життя для людей. Тому виникає питання: що ж відбулося – один кандидат переміг всіх інших чи кандидати в черговий раз перемогли людей?

 А може все відбувається саме так, як традиційно пояснюють людям? Мовляв, ви обираєте гідного кандидата, а той кандидат потім самовіддано працюватиме на творення успішної держави, в котрій гарно житиметься українцям?

Якось наївно, практика каже про те, що все відбуватиметься з точністю до навпаки. Що дає можливість народним обранцям діяти на власну користь і на шкоду людям? Як зробити так, щоб народні обранці працювали на розвиток держави?

Людство давно вже знайшло відповідь на ці питання – розподіл суспільства на тих, хто керує, і тих, ким керують, завжди призводить до пограбування та гноблення керованих керівниками.

Пострадянським людям неймовірно важко зрозуміти – як це жити без керівників? Так 1861 року селяни не могли зрозуміти того, як вони зможуть вижити без кріпацтва.

Без керівників можна жити, більше того, можна жити стократ успішніше! Для цього потрібно об’єднуватися не навколо очільників, а навколо спільних цінностей та інтересів сформульованих в законах. Оці от спільні цінності та інтереси дають роботу і високу зарплату людям, а не будують палаци для одиниць; вони об’єднують людей а не шматують суспільство і території на окремі вотчини. Але для цього суспільство має складатися з громадян, а не рабського населення, котре за гроші чи гречку продає і себе, і дітей та державу.

Намагання автора отримати відповіді від двох лідерів виборчих змагань на тему того, як вони збираються будувати успішне майбутнє для українців, цілком закономірно виявилися безрезультатними. Судячи з усього, ця тема їм була абсолютно не цікава, головне – перемогти конкурентів і додати ще одного нардепа до певної фракції, щоб успішніше боротися з інтересами представників іншої фракції. Людям же від цього всього одні лише збитки.

В представлених відеоматеріалах міститься інтерв’ю з головою ДВК, що розміщена в школі №9, заступницею голови ОВК, представницею Штабу громадського контролю, реагування на агітацію в день виборів і головне – інтерв’ю з Тетяною Монтян.

На жаль, пані Тетяна більше уваги концентрувала на недоліках Євромайдану, ніж на об’єднанні суспільства, але то вже таке, не головне. Головне – вона належить до числа тих, хто діє на перетворення України з совкового пострадянського утворення на сучасне суспільство і державу.

Вибори закінчилися, вибір успішного майбутнього ще тільки починається. І це інший, більш значимий та відповідальний процес, ніж вибори чергового нардепа до чергової фракції.

Матеріал передруковано з Часу Чернігівського.

Коментарі закриті.