Надзвичайно теплий і сухий листопад, що є незвичним для України, став, швидше, нормою, аніж аномалією. І протримається така погода погода до кінця місяця. Про це розповів начальник Українського гідрометеорологічного центру Микола КУЛЬБІДА, повідомляє УНІАН.

«Це було б аномалією, якщо порівнювати нинішній температурний режим з тим, який був 30 років тому. Тоді це, дійсно, аномалія. Але якщо проаналізувати температурний режим за останні 30 років, то, звичайно, це вже не така аномалія, а ближче до норми, хоча все одно вище від середніх показників за цей період», – зазначив синоптик.

Експерт пояснює, чим спровоковане таке підвищення температури: «Розвиток атмосферних процесів з урахуванням глобальних змін клімату. Адже глобальне потепління ніхто не скасовував і, якщо воно є, воно виражається таким чином».

Попри це, за словами керівника Українського гідрометеорологічного центру, постійно така висока температура не втримається. «Практично, до кінця місяця вона утримається з деякими коливаннями, але зима все одно прийде. Ймовірніше за все, початок зими буде в перших числах грудня», – спрогнозував Микола КУЛЬБІДА

Зима ж, за його словами, виходячи з тенденцій останніх років, повинна бути нестійкою, з підвищеним температурним режимом, з достатньо великою кількістю небезпечних явищ – налипання мокрого снігу, штормові вітри, ожеледь, снігопад. «Так що, все буде», – наголошує Микола КУЛЬБІДА.

Коментарі закриті.