sonce

Таку тривалу спеку з високими температурами, яка зараз палить все живе у Сіверському краї, фахівці Чернігівського обласного гідрометцентру фіксують уперше за весь повоєнний період спостережень. Про це кореспонденту УКРІНФОРМу повідомила синоптик цієї установи Тетяна Чорна.

Вона розповіла, що схожим на нинішній був липень 2002 року, але тоді максимальна температура становила + 30-32 градуси, а період спеки не був таким тривалим. В цьому ж році зазначена температура фіксувалася вже в червні, а з середини липня вона сягнула +35 і встановилася на небувало довгий період.

– Тридцять п’ять градусів у нашому регіоні прирівнюється до стихійного лиха. В цей час у деяких місцях встановлюється надзвичайно висока пожежна небезпека, а в атмосфері формується дуже потужна купчасто-дощова хмарність, яка викликає грози, шквали, сильні зливи і град. Все це ми спостерігаємо останнім часом на території області, особливо у східних та південно-східних районах, – прокоментувала ситуацію синоптик.

За її словами, незважаючи на небувалу спеку, абсолютні максимальні липневі показники в області майже ніде не перекриті (окрім міст Семенівка й Остер, де температура перевищувала + 36 і 37 відповідно). Але це тому, що максимум в області завжди фіксувався у серпні. Липень же 2010 року побив усі рекорди свого наступника і тепер увійде в історію як найжаркіший місяць на Чернігівщині.

Коментарі закриті.