Народний депутат і лідер Радикальної партії Олег Ляшко приніс у Верховну Раду головку сиру. Вийшовши на парламентську трибуну він смачно закусив шматочком з принесених запасів, повідомляє ТСН.

– Росія зараз наші сири викидає з прилавків, мотивуючи тим, що вони неякісні. Керівництво Росії діє врозріз з інтересами України. Там сидить головний державний санітарний лікар під споконвічно українським прізвищем Онищенко, він розповідає, що наші сири неякісні, і ось, щоб він переконався, що якісні, я з трибуни Верховної Ради з’їв цей сир, – написав нардеп на своїй сторінці у мережі Фейсбук.

Він зазначив, що поки їв сир, “не вдавився, не отруївся” і нічого з ним не сталося.

Крім того, щоб переконати керівництво Росії в якості продукції, Ляшко пообіцяв цей сир (головки “Пирятинського” і “Менського”) відправити дипломатичною поштою Володимиру Путіну, Дмитру Медведєву і Олександру Онищенко.

Тим часом до заборони українських сирів може долучитися і Білорусь.

– Швидше за все, ми підтримаємо рішення російських служб, – повідомила перший заступник міністра сільського господарства і продовольства Білорусі Надія Котковець.

Першою жертвою «сирної війни» став Пирятинський сирзавод. Власник підприємства – компанія «Молочний альянс» – повідомила про призупинення виробництва сирів.

“Ми змушені з 9 лютого зупинити виробництво сиру на Пирятинському сирзаводі, відмовитися від значних обсягів молока, яке завод купував у господарств і населення. У той же час, ми будемо продовжувати переговори, намагаючись обопільно вирішити незрозумілу для нас проблему”, – йдеться в повідомленні холдингу.

Керівництво компанії зазначає, що сприйняло рішення Росспоживнагляду заборонити ввезення та реалізацію сирів Пирятинського сирзаводу в Росію з “тривогою, нерозумінням і надією, що дана ситуація все ж зміниться на краще”.

Водночас, у компанії підкреслили, що сирзавод не виробляв, не виробляє і не планує виробляти сирний продукт.

“Ми навіть не маємо на підприємстві обладнання, за допомогою якого можна було б уводити рослинні жири в суміш для варіння сиру”, – наголошується в повідомленні. “Молочний Альянс” нагадав, що завод перевіряли численні комісії України й Росії і холдинг готовий пройти повторні перевірки будь-коли.

Коментарі закриті.