Вже майже тиждень двічі засуджений колишній глава МВС Юрій Луценко відбуває свій термін (4 роки, сидіти залишилося 2,5) в Менській колонії на Чернігівщині. Як виявилося, його колишні сусіди по київському СІЗО не залишилися байдужими до його переїзду і навели довідки про те, як він там облаштувався, пише ТСН з посиланням на “Сегодня”.

“Ми зв’язалися по телефону з ув’язненими табору в Макошині. Нам сказали, що з “міністром” в блоці знаходяться люди, які не користуються повагою в зоні і можуть “стукати”, начебто колишні міліціонери і один військовий середніх років (щоправда, про останнього колишні ув’язнені відгукуються шанобливо). Також нібито весь їх блок напханий “жучками” і камерами (офіційно цього не підтверджують, – ред.). В їдальню Луценко не ходить, в їх блоці є кухня, де вони самі собі готують”, – розповів один з арештантів “Лук’янівки”.

Тим часом дружина Луценка, яка у вихідні була у нього на побачення, говорить, що екс-міністр вже знайшов, чим зайняти себе в колонії.

“Він у гарному настрої. У Луценко немає вільної хвилини, тому що нові сусіди по камері розпитують його про політичні новини. Робота з електоратом ведеться на належному рівні”, – заявила Ірина Луценко. За її словами, частину побачення вони присвятили обговоренню апеляційної скарги (на другий вирок), яка, за прогнозами захисту Луценко, буде розглянута в суді вже у вересні.

“Юрій Віталійович веде щоденник, і, звичайно, читає книги”, – додала до цього прес-секретар “Народної самооборони” Лариса Сарган. “Що стосується побуту, то о 6:00 у нього підйом, після чого заправляється постіль і до вечора, до відбою, здається, до 22:00, лягати на неї не можна. Дозволяється сидіти, гуляти у дворі (який примикає до блоку), дивитися телевізор, писати і читати, тільки не лягати на ліжко. Якщо у камері СІЗО режим був інший (можна було прилягти і серед дня), то тут з цим складно, адже у Юрія Віталійовича – постійні болі в спині… Юрій Віталійович сказав, що його сусіди – чотири колишні міліціонери, засуджені не в той час, коли Луценко був міністром, а пізніше”, – зазначила Сарган.

Як раніше повідомляли у Держпенітенціарній службі, сусідів Луценко підбирали так, щоб у співкамерників не виникало конфліктів. Рядові тюремники колонії, котрі попросили не називати їх імен, розповіли, що карантин (адаптація до колонії) для Луценко – лише формальність.

“Він з самого приїзду живе в євроблоці (зі спальнею в 35 “квадратів”, душем з пральною машиною, кухнею з мікрохвильовою піччю, кімнатою відпочинку, – ред.), і з чотирма сусідами – там буде й далі (офіційно тюремники кажуть, що Луценко на двотижневому карантині, після чого буде переведений в інше приміщення, – ред.). Чи їсть він тюремну їжу, точно не знаю, каші вони там готують собі самі. А ще нас всіх змусили підписати папери, що ми не маємо права розповідати будь-кому про будні Луценко в колонії. Інакше погрожують звільнити”, – розповів один із працівників зони.

Коментарі закриті.