Для лісівників настає гаряча пора, в прямому розумінні цього слова: розпочався пожежонебезпечний період.

Лісова охорона ДП «Менарайагролісництво» кожного року відповідально ставиться до підготовки та контролю за збереженням лісових насаджень від вогню.

Зокрема, у нинішньому році вже облаштовано 15 км та доглянуто 20 км мінералізованих смуг, які не дають поширюватися вогню при низових пожежах. У лісових масивах, які межують із сільськогосподарськими угіддями, що не обробляються, і лугами проведене прибирання сухостійних дерев та порубочних решток. У кожному лісовому обході лісництва створені відповідні місця для відпочинку населення, в яких обладнані спеціальні території для розведення вогнища. Біля доріг розвішані агітаційні аншлаги та встановлені шлагбауми для недопущення в’їзду автомобільного транспорту до території лісових насаджень.

Здається, що ніяких непередбачуваних ситуацій не повинно виникати, але… У 2011 році під час весняно-польових робіт біля Бігача кинутий недопалок спричинив загоряння сухої трави в лісосмузі, яке потім поширилося на лісовий масив. У результаті виникла низова пожежа на площі два гектари. Лише завдяки оперативним діям лісової охорони пожежу вдалося локалізувати і не допустити переходу її в крону стовбурів. Після чого насадження площею 66 гектарів вряд чи можна було б урятувати.

У нинішньому році біля Климентинівки проводився несанкціонований відпал трави, який у сукупності з сильними поривами вітру почав рухатися у бік хвойного насадження лісництва. Знову ж таки лісова охорона ДП «Менарай­агролісництво» та небайдужі люди змогли зупинити вогонь, перш ніж він перетнув межу з лісом.

ДП «Менарайагролісництво» попереджає: будьте обережні з вогнем під час відвідування лісових насаджень та проведення робіт будь-якого характеру. Природа завжди віддячить вам своєю гостинністю!

Мітки: ,

Коментарі закриті.