Значного успіху добилися американські вчені в робоі зі створення вакцини проти стресу. Про це повідомляє лондонський щотижневик “Санді таймс”.

16
Очікується, що нове покоління ліків, які позбавлять людство від психологічних перевантажень і їх руйнівних наслідків для здоров’я, з’явиться на прилавках магазинів незабаром .

Біохімічний механізм стресу був розкритий професором нейрохірургії каліфорнійського Стендфордского університету Робертом Саполскі. Майже 30 років тому він почав працювати в Африці над проблемами, пов’язаними з поведінкою тварин. У ході досліджень учений установив, що під час підвищеної небезпеки організм ссавця виробляє особливий гормони – глюкокортикоїди.

Вони різко активізують роботу головного мозку й усього організму, допомагаючи долати небезпеку. Однак у багатьох людей рівень цих гормонів зберігається на високому рівні ще тривалий час, викликаючи затяжний стресовий стан. “Затримуючись в організмі довше необхідного часу після того, як вони зіграли свою важливу роль, глюкокортикоїди стають токсичними, знищують клітини головного мозку й послаблюють імунну систему”, – зазначив Саполскі.

Ученим з Каліфорнії вдалося знайти спосіб “виключати” генетичний механізм вироблення цих гормонів, коли потреба у них відпадає. Вакцина являє собою створені за допомогою генної інженерії особливі захисні гени, які впливають на ті частини головного мозку, які піддані негативному впливу глюкокортикоїдів.

“Санді таймс” повідомляє, що досліди, проведені на пацюках, дали позитивні результати. Зараз готуються випробування на добровольцях.

За матеріалами ICTV.

Коментарі закриті.