Житель Кукович Іван Котченко оббиває пороги владних кабінетів, аби домогтися правди.

Майже місяць у чорному для України 1986 році він був на військових зборах і брав участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Здавалося б, має всі права на достойну старість із пристойною пенсією. Але пенсійні чиновники міркують по-іншому.

– Я маю посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС першої категорії, – розповідає чоловік. – Від 18 вересня до 14 жовтня 1986 року брав безпосередню участь у роботах на зруйнованій атомній електростанції. Таким чином маю право на пенсійне забезпечення відповідно до норм Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Проте, починаючи з 1 жовтня 2017 року, управлінням Пенсійного фонду мені невірно нараховано та виплачено державну пенсію.

Іван Петрович показує документи й розповідає, що переконався – обрахунок його пенсійного забезпечення як ліквідатора першої категорії (а він має і статус військовослужбовця) не відповідає законодавству.

– Я є військовослужбовцем, який брав участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, пенсія з інвалідності має бути виплачена з розрахунку п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, – зауважує Іван Котченко. – Однак наразі отримую значно менші виплати.

На звернення Івана Котченка від Чернігівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України надійшла відповідь. У ній, зокрема, йдеться: «…за бажанням осіб, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження дійсної строкової служби та внаслідок цього стали особами з інвалідністю, пенсія по інвалідності обчислюється з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року.

Оскільки ви брали участь у роботах по ліквідації аварії на ЧАЕС не під час проходження дійсної строкової служби, а були призвані на військові збори, то при розрахунку розміру вашої пенсії застосувати дану норму неможливо.

Одночасно повідомляємо, що в разі незгоди з прийнятим управлінням рішенням, згідно зі статтею 17 Закону України «Про звернення громадян», ви маєте право оскаржити прийняте управлінням рішення до органу чи посадової особи вищого рівня або в судовому порядку».

Трохи дивними виглядають міркування чиновників. Тобто якщо людина втратила здоров’я не під час проходження дійсної строкової служби, то це не так уже й страшно? А військові збори були просто прогулянкою до палаючого реактора Чорнобильської станції?

Звісно, крапку у цій історії має поставити суд. Три роки тому Іван Котченко звернувся по правду до Європейського суду. І чекає на справедливе його рішення.

Коментарі закриті.