Артеріальна гіпертензія – одне з найпоширеніших хронічних захворювань людини. У 2010 році в Україні зареєстровано майже 12 млн. хворих на артеріальну гіпертензію (АГ). За результатами проведеного співробітниками Інститут кардіології дослідження, наявність АГ підвищує ризик загальної смертності в 4,5 раза у чоловіків та вдвічі – у жінок.

За інформацією районного терапевта Світлани Кочубей, про цю хворобу знають не всі. За статистикою, серед осіб з підвищеним артеріальним тиском в Україні знають про наявність захворювання 63,4% хворих, лікуються 37,5%, ефективне лікування становить 14,2%.

Кабінет міністрів України 25 квітня 2012 року прийняв постанову №340 «Про реалізацію пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою». Мета даного проекту – підвищити економічну доступність гіпотензивних препаратів для соціально незахищених хворих на артеріальну гіпертензію.

Реалізація пілотного проекту проводиться в дві етапи. Перший – це затвердження граничних відпускних цін на гіпотензивні засоби. На другому етапі визначаються джерела фінансування та проходить часткове відшкодування державою цін на лікарські засоби при артеріальній гіпертензії. Наразі кошти направлені для реалізації другого етапу проекту.

Хворі на артеріальну гіпертензію можуть придбати в аптеці при наявності виписаного лікарем рецепта лікарські засоби за дешевшою ціною. «Пільгові» рецепти виписують лікарі ЗПСМ («сімейні» лікарі) та дільничні терапевти.

Реалізація виписаних рецептів проводиться аптекою «Ліки України» №17, що знаходиться за адресою: м. Мена, вул. Шевченка, 74-А.

Коментарі закриті.