У центральній районній лікарні активно проводиться діагностика та лікування міопії серед дітей та дорослих. У дітей раннього шкільного віку ця вада зору веде до інвалідності у подальшому, попереджає лікар-офтальмолог Ірина Бут.

Серед осіб старшого віку при міопії частіше діагностується глаукома. Тому лікар закликає жителів району не бути байдужими до здоров’я своїх очей і звертатися на огляд: дорослі – раз на рік, діти – двічі.

Міопія – це короткозорість

Розповсюдженість цього захворювання серед дітей за останні 10 років виросла в півтора раза.

В Україні міопію діагностують у 25–30% випускників шкіл, причому у 5% випадків – це прогресуюча міопія високого ступеню. Наразі така короткозорість займає друге місце в структурі дитячої інвалідності по зору, стаючи серйозною соціально-економічною проблемою. Особливе занепокоєння у офтальмологів викликає поява міопії у дітей молодшого віку, короткозорість у яких характеризується швидким прогресуванням.

Такий стрімкий розвиток захворювання пов’язаний із рядом факторів:

– підвищені зорові навантаження у поєднанні з малорухомим способом життя (наявність у сучасних дітей різного роду ґаджетів, ускладнення учбових програм, використання комп’ютерів з дуже раннього віку і т. д.);

– обмежене перебування на свіжому повітрі;

– нераціональне харчування;

– хронічні захворювання (тонзиліти, карієс зубів);

– спадкові фактори та екологія.

Що робити у цій ситуації?

Перш за все потрібен огляд у лікаря-офтальмолога хоча б раз на рік із визначенням гостроти зору та детальним оглядом очного дна. При виявленні патології для профілактики прогресування короткозорості та пов’язаних із цим ускладнень необхідна правильна оптична корекція (окулярами або м’якими контактними лінзами), дотримання зорового режиму, часте перебування на свіжому повітрі, застосування сучасних фармакологічних методик лікування короткозорості.

У 2002 році було закінчено міжнародне дослідження, котре привернуло увагу практично всіх офтальмологів світу. Мова йде про недокорекцію короткозорості, тобто застосування слабших, аніж необхідно, окулярів або лінз.

Виявляється , що недокорекція призводить до швидкого прогресування короткозорості. У дітей, яких лікували таким чином, за чотири роки міопія виявилась на одну – півтори діоптрії вище, ніж у тих, у кого окуляри або контактні лінзи забезпечували 100-відсоткову корекцію короткозорості.

Коментарі закриті.