Українців примусять встановити лічильники газу. Виключення зроблене для декількох категорій споживачів.

Верховна Рада у четвер, 16 червня, повторно ухвалила закон про газові лічильники, врахувавши пропозиції президента Віктора Януковича.

У першій редакції закону низці споживачів треба було в обов’язковому порядку встановити лічильники з 1 квітня. Це при тому що закон був ухвалений тільки 7 квітня. Глава держави ветував документ.

Ухваленим вчора законом встановлено, що з 1 липня 2011 року постачання природного газу здійснюються за умови його комерційного обліку.

Виключення зроблене для декількох категорій споживачів. Населення, що проживає в квартирах і приватних будинках, в яких газ використовується комплексно, у тому числі для опалювання, повинне встановити лічильники з 1 січня 2012 року. Там, де газ використовується для підігрівання води і приготування їжі – з 1 січня 2016 року. Якщо у будинку газ підведений виключно до газової плити – з 1 січня 2018 року.

Верховна Рада підтримала пропозицію президента про те, щоб у разі невстановлення лічильників населенню з вини суб’єктів господарювання не відключати споживачів від газу, а вести облік по нормах споживання, встановленим урядом.

Нагадаємо, що у наступному році також планується всі будинки в Україні забезпечать приладами обліку тепла, що дозволить знизити вартість послуг ЖКГ.

За матеріалами ТСН.ua.

Коментарі закриті.