lelekaПодолавши тисячі кілометрів,повернувшись на рідну землю – і фактично вмирати… Щось нам дуже важливе їхніми життями природа повідомляє… Вони витримають 3 дні, а сніги і морози затягнуться на тиждень…

Чи допоможемо їм на рідній землі не загинути?

Таке повідомлення “Наше слово” отримало на електронну пошту.

«Лелека – птах великих розмірів. Він може прожити кілька днів без їжі, – каже орнітолог. – Харчування лелек залежить від того, чи замерзлі водойми. Поки вони не замерзлі, лелека може спокійно знайти собі поживу (жаби, тритони, інші водні організми, які вже проявляють свою життєдіяльність). Якщо водойми замерзлі, тоді для них складна пора. Тим більше, що вони виснажені після перельоту».

Утім лелеки надто лякливі, щоби прийняти допомогу людей, каже орнітолог.

«Попри те, що ці птахи живуть поряд із людиною – вони доволі лякливі і до себе близько не підпустять. Хіба, якщо птах дуже стомлений і не має сили, щоби втекти від людини – тоді їх можна забрати додому, відігріти і пізніше випустити. Годувати лелек доволі важко – бо в природі вони харчуються живими організмами. Можна йому покришити

яйце, перемішане із якоюсь кашею. Але це не є повноцінний корм для нього – йому треба рибу, жаб тощо», – сказав Андрій Бокотей.

Він зауважив, що брати додому птаха варто тільки в тому випадку, якщо лелека настільки стомлений, що не пручається та не може втекти. Якщо ж тікає – переслідувати його не треба: якщо він має силу втекти, то матиме сили знайти собі поживу.

Коментарі закриті.