Антимонопольний комітет України вважає, що об’єднання активів компаній Telenor ASA та Altimo Holdings & Investments Ltd у новому операторі мобільного зв’язку – компанії VimpelCom Ltd повинно призвести до технологічного прогресу на ринку та надання споживачам сучасних високоякісних послуг. Таку позицію висловив виконувач обов’язків голови Комітету Олександр Мельниченко, повідомляє прес-служба АМКУ.


Як повідомив Олександр Мельниченко, за результатами трьохмісячного дослідження з цього приводу Комітет встановив, що дана концентрація не призводить до монополізації товарних ринків України.

«Приймаючи рішення з приводу даної концентрації, Антимонопольний комітет провів всебічне дослідження, керуючись українським конкуренційним законодавством та європейським досвідом розгляду подібних справ у сфері телекомунікацій. Причому, це дослідження дозволило виявити низку неврегульованих законодавством питань розподілу радіочастотного ресурсу, пропозиції щодо чого Комітет вніс до Кабінету Міністрів України», – зазначив зокрема Олександр Мельниченко.

Як відомо, уряду запропоновано створити спільну робочу групу за участю Комітету, НКРЗ, Мінтрансзв’язку, профільних асоціацій і операторів ринку телекомунікацій. Метою роботи групи має стати розроблення необхідних змін до Закону України «Про радіочастотний ресурс України», що унеможливлять концентрацію ресурсу в одних руках та убезпечить ринок від обмеження конкуренції.

Комітет надав дозвіл компанії «Теленор АСА» (м.Форнебу, Норвегія) та компанії «Алтімо Холдінгс енд Інвестментс Лтд.» (м.Тортола, Британські Віргінські Острови) на набуття контролю над ЗАТ «Київстар Дж.Ес.Ем.» (м.Київ) та компанією «Вимпел-Комунікації» (м. Москва, РФ) 9 березня цього року. Вся інформація щодо деталей цієї концентрації окреслена заявниками як конфіденційна.

Коментарі закриті.