Звіт художньої самодіяльностіУ районному Будинку культури відбувся традиційний щорічний звітний концерт аматорських колективів району «Квітуй во славу України, талантів молодих перлина!»

Цього року аматорам сцени району не довелося їхати кількома десятками автобусів до обласного центру, аби продемонструвати свої мистецькі таланти в обласному драматичному театрі, де, за звичай, відбувалися подібні заходи.

Цьогоріч дев’ять зразкових, три на­родні колективи та інші творчі мистецькі об’єднання демонстрували своє сценічне мистецтво на сцені районного Будинку культури. А їхні виступи гідно і професійно оцінювало журі у складі представників

професійних і маститих знавців культури обласного масштабу.

Подібні творчі звіти організовуються з метою пропаганди культурної спадщини, виявлення юних талантів України з подальшим втіленням ними сценічного мистецтва на благо народу України.

Президент України оголосив нинішній рік роком дитячої творчості. А юному поколінню Менщини є чим гордитися і є про що звітувати, оскільки у районі плідно працюють 64 дитячі колективи, у яких беруть участь понад 800 учасників.

Шанувальників сценічного мистецтва, усіх, хто прийшов і приїхав цього дня до районного Будинку культури, щиро вітав заступник голови райдерж­адміністрації Олександр Мисник.

Відомо, що славу району стабільно забезпечують на обласному, всеукраїнському та міжнародному рівнях зразкові циркові колективи «Фієста» та «Юність», танцюристи «Калиноньки»…

Творчий звіт велично відкрила вокально-хореографічна композиція «Тріумфальна», в якій взяли участь народні аматорські хори Березни, Макошине та аматорський ансамбль пісні і танцю «Менщина» і зразковий ансамбль народного танцю «Калинонька».

Програму продовжив чоловічий ансамбль працівників культури району. Нікого не залишила байдужим театральна постановка «Маминої балади» Дмитра Іванова у виконанні волонтерів школи районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Емоції заполонили усіх у залі до глибини душі, багато людей не стримували сліз.

Зачарували глядачів і, сподіваємось, журі, виступи оркестру народних інструментів Менської дитячої музичної школи, вокальний жіночий ансамбль і ансамбль бандуристок цього ж навчально-мистецького закладу.

У другому відділенні концертної програми глядачів чарували своїми виступами хореографічний колектив «Імпровіз» із Киселівки, дует у складі Анни Московської та Олександра Мельника з Мени, а також «Калинонька», «Менщина» і дитячий духовий оркестр з Менської дитячої музичної школи.

Приємно вразили глядачів творчого концертного звіту цирковий колектив «Фієста» з новою програмою та танцюристи з «Барвінку».

Коли грав на саксофоні викладач Менської музшколи Ярослав Москальський, а під супровід його чарівної мелодії виконувала повітряні гімнастичні вправи Марина Голуб, зал шаленів від споглядання надзвичайних трюків, нагороджував дует шаленими оплесками.

Дарували радість і позитивний заряд усім присутнім зразковий цирковий колектив «Юність» з Макошине, а завершилася концертна програма піснею «Мова єднання» у спільному виконанні солістки Юлії Лукаш та дитячих колективів району.

Резюме солідного журі щодо оцінки виступу аматорів сцени району наші читачі обов’язково прочитають в одному з найближчих номерів найближчої газети.

Але найвищою є оцінка глядачів. Ось що кажуть про цей концерт його слухачі і глядачі.

Зінаїда Рубан – секретар сільської ради, с. Синявка:

– Я пишаюся талантами свого району. Яку виставку виробів народних умільців організували! Ні, наш народ – великий, мудрий і талановитий!

Ольга Сидоренко – учителька, с. Ку­ковичі:

– Я горджуся своїм селом, у якому є такий талант міжнародного рівня, як наша «Калинонька». Який би це був звітний концерт без неї?

Василь Леоненко – директор Будинку культури, смт Березна:

– Цього дня у нашому селищі на Співочому полі святкують Масляну. Я пишаюся, що наших людей і талантів вистачає і для районного звітного концерту, і для організації та проведення свята вдома.

Ніна Довгопола – медсестра Менського відділення Чернігівського бюро судово-медичної експертизи, м. Мена:

– Я люблю концерти, які влаштовують культпрацівники району. Цей – особливий! Скільки емоцій, вражень! Моя донька Оксана виступає у «Калиноньці» і за все, що вона вміє і робить на сцені, завдячую керівнику зразкового колективу Галині Фесюн.

Стефанія Зайцева – домогосподарка, м. Корюківка:

– Чула, що Менщина славиться фольклором. На жаль, у цьому концерті не було жодного виступу цього народного жанру. Я знаю, що є непогані колективи фольклористив у Пам’ять Леніна, Стольному, Макошине… Хотіла б їх почути на цьому святі.

Коментарі закриті.