31 травня відзначається Всесвітній день боротьби з тютюнопалінням. Шкідлива звичка викликає цілий ряд захворювань, багато з яких є невиліковними.

Як повідомив «Нашому слову» лікар-нарколог центральної райлікарні Анатолій Гетьман, у 2011 році районним онкологом взято на облік 16 хворих на рак шлунку, чотири – на рак губи, ще чотири мають рак глотки, три – ротової порожнини, шість – онкозахворювання нирок, сечового міхура. Усі ці хворі були заядлими курцями.

У лікаря-фтизіатра перебуває на обліку 168 хворих на туберкульоз легень, які, окрім паління, ще й зловживають алкоголем. У сімейного лікаря однієї з дільниць районної поліклініки зареєстровані 157 хворих виразкою шлунку і 12-палої кишки, 41 хворий хронічним бронхітом і емфіземою легень, 33 хворі на гіпертонію. До цих хвороб також призвела в основному звичка до тютюнопаління.

Гарним шансом зважитися нарешті покінчити з вбивчою звичкою є саме 31 травня. Головне тут – проявити силу волі. В аптеках є ліки-замінники нікотину. Можна звернутися за допомогою до лікаря-нарколога центральної райлікарні або в обласний наркологічний диспансер.

* * *
Тютюн вбиває, викликаючи рак, хвороби серця і респіраторні захворювання. Це один з основних факторів, що пов’язний з ризиком неінфекційних захворювань, якому можна запобігти. Від вживання тютюну щороку вмирає близько 5 мільйонів людей. Ще 600 000 людей вмирає від впливу вторинного тютюнового диму – пассивного куріння.

Про це йдеться у посланні Генерального секретаря ООН з нагоди Всесвітнього дня без тютюну, яке “Наше слово” отримало від прес-служби представництва ООН в Україні.

У світі створені ефективні інструменти для боротьби із вживанням тютюну і захисту політики громадської охорони здоров’я від послаблюючого впливу тютюнової промисловості, йдеться у посланні. Рамкова конвенція з боротьби проти тютюну Всесвітньої організації охорони здоров’я,яка має у своєму складі 174 країни-учасниці, стала одним з міжнародних договорів з найбільш швидко зростаючою кількістю учасників в історії Організації Об’єднаних Націй після того, як вступила в силу в 2005 році. В Політичній декларації, прийнятій на нараді високого рівня з питань неінфекційних хвороб у минулому році, міжнародне співтовариство знову заявило про свою рішучість скоротити споживання тютюну і знизити його доступність.

“Боротьба проти тютюну є вкрай важливою для досягнення наших глобальних цілей у галузі розвитку. Якщо ми не будемо нарощувати свої зусилля, щоб контролювати нашу боротьбу, тютюн може вбити до одного мільярда людей в цьому столітті. Інтереси тютюнової промисловості та організацій з охорони здоров’я прямо протилежні. З тих пір як Рамкова конвенція вступила в силу, тютюнова промисловість вела боротьбу проти застосування захисних заходів, не думаючи про здоров’я людей. Але ми робимо успіхи. В деяких країнах кількість людей, що вживають тютюн скоротилась подекуди на 25 відсотків протягом лише троьх років з моменту реалізації рішучих заходів по боротьбі проти тютюну відповідно до Рамкової конвенції.

На цьому святкуванні Всесвітнього дня без тютюну, я закликаю всі уряди та громадськість не допустити, щоб тютюнова промисловість зірвала реалізацію Рамкової конвенції. Давайте протистояти атакам з боку цієї галузі промисловості та продовжувати втілювати в життя наше бачення світу, звільненого від тютюну”.

Мітки:

Коментарі закриті.