дім нерухомість грошіСаме такі думки крають голову потенційним покупцям,‭ ‬які вирішили придбати‭  ‬квартиру,‭ ‬будинок або земельну ділянку.‭ ‬Що ж на сьогоднішній день робиться на ринку нерухомості у нашому районі?
Мена
У нашому райцентрі нерухомість завжди коштувала не дешево,‭ ‬але,‭ ‬як кажуть знаючі люди,‭ ‬зараз придбати будинок обійдеться значно дешевше,‭ ‬ніж звести його з нуля.‭ ‬Ціни на будматеріали кусаються.
Добротний сучасний будинок із земельною ділянкою і всіма зручностями та‭ «‬прибамбасами‭» ‬обійдеться у‭ ‬40‭–‬45‭ ‬тисяч американських доларів,‭ ‬є ціни і в‭ ‬60‭ ‬тисяч‭ «‬зелених‭»‬.
Цегляний чи дерев’яний приватний будинок з газом‭ («‬простіший‭» – ‬вода,‭ ‬туалет на вулиці,‭ ‬ремонт‭ «‬не євро‭») ‬коштує у середньому‭ ‬10‭–‬20‭ ‬тисяч доларів.‭ ‬Звичайно,‭ ‬також із ділянкою.
За зовсім простий‭ – ‬без газу,‭ ‬води,‭ ‬без ремонту,‭ ‬розміщення і ділянка‭ «‬не дуже‭» – ‬просять‭ ‬6‭–‬8‭ ‬тисяч.‭ ‬Якщо сильно пощастить,‭ ‬можна тисяч за п’ять‭ – ‬вісім придбати пів-будинку зі зручностями.
Найбільш ходові одно-‭ ‬та двокімнатні квартири коштують‭ ‬10‭ ‬і‭ ‬15‭–‬17‭ ‬тисяч доларів відповідно.‭ ‬Дешевше навряд чи знайдеш.‭ ‬Три-‭ ‬і чотирикімнатні квартири інколи трапляються,‭ ‬але особливим попитом не користуються.
На ціну обов’язково впливають рік зведення житла,‭ ‬його стан та віддаленість від центра міста,‭ ‬шкіл,‭ ‬дитсадків.
Якщо ви все ж вирішили зводити будинок власноруч,‭ ‬то земельна ділянка в‭ ‬0,10‭ ‬га обійдеться у дві‭ – ‬чотири тисячі,‭ ‬і не гривень,‭ ‬звичайно.
Села ближні й дальні
У селах і селищах Менщини житла вистачає на будь-який смак і товщину гаманця.‭ ‬Та й земельні ділянки у сільській місцевості значно більші за площею.‭ ‬Ціни тут теж демократичніші.
Наприклад,‭ ‬у Макошине за‭ ‬90‭–‬60‭ ‬тисяч гривень цілком реально придбати добротний будинок із газом.‭ ‬А трикімнатна квартира,‭ ‬правда,‭ ‬така,‭ ‬що потребує капітального ремонту і значних грошових вкладень,‭ ‬обійдеться лише тисяч у‭ ‬50.
У Березні за гарний будинок у центрі селища‭ (‬з газом,‭ ‬водою і ремонтом‭) ‬можуть просити і‭ ‬10‭ ‬тисяч доларів‭ – ‬траса проходить державного значення і до Чернігова недалеко.
Ближні від райцентру села‭ –‬ Покровське,‭ ‬Величківка,‭ ‬Данилівка,‭ ‬Феськівка,‭ ‬Ліски‭ ‬– теж тримають марку.‭ ‬Будинок типу‭ «‬входь і живи‭» ‬з підведеним газом,‭ ‬а часто і водою обійдеться покупцю у‭ ‬80‭–‬60‭ ‬тисяч гривень.‭ ‬Вистачає і‭ «‬простіших‭» ‬хат,‭ ‬тут ціни різні‭ ‬– 40,‭ ‬30,‭ ‬навіть‭ ‬20‭ ‬тисяч гривень.
У Стольному торгівля нерухомістю практично завмерла‭ ‬– немає попиту.‭ ‬За бажання тут можна придбати садибу без газу за‭ ‬15‭–‬25‭ ‬тисяч гривень,‭ ‬із блакитним паливом‭ ‬– за‭ ‬30‭–‬40‭ ‬тисяч.
Приблизно така ж ситуація і в Сахнівці,‭ ‬але тут трохи веселіше‭ ‬– бажаючі придбати дачі у гарній лісовій місцині виручають.‭ ‬Тому є будинки,‭ ‬за які господарі просять і по п’ять тисяч доларів.
У віддаленій Ушні житла на‭ ‬продаж багато,‭ ‬у‭ ‬25‭–‬40‭ ‬тисяч гривень непогана садиба обійдеться.‭ ‬Але тут ще одна проблема‭ (‬до речі,‭ ‬як і в багатьох інших селах‭) ‬– більшість‭ ‬споруд і‭ ‬земельних ділянок не оформлені належним чином.‭ ‬Покрутяться покупці,‭ ‬поприцінюються,‭ ‬а‭ ‬про відсутність документів довідаються‭ ‬– і відступають.
Були свого часу на Менщині села,‭ ‬де житло коштувало практично як у райцентрі.‭ ‬У Максаках,‭ ‬Локнистому,‭ ‬Гориці кияни та чернігівці залюбки садиби під дачі скуповували,‭ ‬особливо поблизу Десни.‭ ‬Та зараз,‭ ‬мабуть,‭ ‬ті,‭ ‬у кого грошей вистачає,‭ ‬поближче до столиці або теплих морів горнуться.‭ ‬У Максаках ціни на нерухомість практично із лісківськими зрівнялися,‭ ‬а в Локнистому,‭ ‬від якого автобус‭ «‬на губернію‭» ‬шість разів на день ходить,‭ ‬тепер за будинок покупці‭ ‬готові платити не більше трьох тисяч доларів.‭ ‬Локнистенці на таку ціну не згодні.
Про‭ ‬Задесенські та інші віддалені хутори говорити взагалі не приходиться‭ ‬– хіба що мисливці у складчину куплять,‭ ‬щоб взимку було де погрітися та обсушитися.‭ ‬Або під знесення хтось будинок придбає за‭ ‬2‭–‬5‭ ‬тисяч гривень.‭ ‬Вряди-годи дачники виручать,‭ ‬красою лук і лісів спокусившись,‭ ‬та дадуть більш-менш нормальну ціну.
‭* * *
Ось така ситуація.‭ ‬З одного боку,‭ ‬наче і ціну можна‭ «‬божеську‭» ‬знайти,‭ ‬і товару вистачає,‭ ‬а з іншого,‭ ‬спробуй зараз ту копійку заробити та зібрати.‭ ‬Та й цікава річ вимальовується‭ ‬– за двокімнатну квартиру у райцентрі можна цілу сільську вулицю придбати.‭ ‬Мабуть,‭ ‬про відродження села нам не всю правду розповідають…

Коментарі закриті.