Купуйте оригінальні засоби захисту рослинестижність
Світлана Тужик.
Наш регіон славиться вирощуванням картоплі. Най­ефективнішими протруйниками насіннєвої картоплі перед висадкою у ґрунт є «Престиж», «Шедевр», «Матадор». Про запоруку гарних врожаїв розповідає власниця менського магазину «Огородник» Світлана Тужик.

– «Престиж», наприклад, використовують не тільки для захисту картоплі, – констатує Світлана Тужик. – З 2013 року засіб зареєстрований для обробки розсади томатів, баклажанів, перцю, капусти проти колорадського жука, дротяників, попелиць, капустяної молі. Для цього корені рослин замочують перед висадкою у відкритий ґрунт у розчині препарату.

За словами господині «Огородника», «Престиж» захищає також від кореневої гнилі та чорної ніжки. У деяких країнах використовують його і для протруєння насіння овочевих культур – моркви, цибулі. Так само можна використовувати і «Шедевр».

Погодні умови нині сприяють розвитку таких хвороб рослин як фітофтороз, альтернаріоз, пероноспороз, гнилі. Убезпечитися від них можна за допомогою препаратів «Радоміл ґолд», «Квадріс», «Чарівник», «Захист», «Цілитель».

– А ось препарат «Татту» уже не випускають чотири роки, – зауважує Світлана Тужик. – Наступниками його є нові та досконаліші «Інфініто» та «Консенто». Окремо хочу виділити препарат «Квадріс», який має профілактичні і лікувальні властивості. При цьому термін очікування від обробки до збирання всього п’ять днів. Це дає змогу користуватися навіть по дозріваючих плодах. «Квадріс» застосовують також на капусту від гнилі при тривалому зберіганні за сім – вісім днів до збирання.

На жаль, не всі виробники і продавці усвідомлюють, яку небезпеку для людини несуть фальсифіковані препарати. Нині підробки заполонили ринок України. Найстрашніше, що у фальсифікатах використовуються небезпечні добавки, які можуть викликати онкологічні захворювання. Навіть миття фруктів і овочів не допомагає позбутися таких добавок.

Виробники намагаються боротися з фальсифікатом. Наприклад, компанії «Сингента», «Байєр» попереджають, що їхні оригінальні препарати не випускаються у медичній тарі (капсулах). Компанія «Дюпон» (виробник «Тітусу») відкрила безкоштовну телефонну лінію, звернувшись на яку, можна пересвідчитися в оригінальності придбаного препарату.

– Хоча, якщо ви купуєте засоби на стихійних ринках, з лотків, дешевше, ніж у спеціалізованих магазинах, можете бути певні – ви платите за підробку, – переконує Світлана Тужик. – Тому радимо: купуйте препарати лише у фірмових магазина або у офіційних представників компаній. Не економте на власному здоров’ї і здоров’ї своїх дітей і онуків!

У магазині «Огородник» можна безкоштовно отримати літературу з інформацією про препарати та про те, як відрізнити справжні засоби від підробок. Також «Огородник» надає консультації за телефоном 2-23-63.

Коментарі закриті.