gnivaГрудень. Сніг. Мороз мінус 15. Сонце. Поле перед Березною на Менщині. Засніженою стернею іде комбайн. Великий, червоний американський красень «Кейс». Гуде. У жатці тріщить кукурудза. Позаду вилітають перемелені стебла. В кінці поля — ЗіЛ. У кузов ллється золотий потік зерна. Наповнюється до країв. У кабіні двоє комбайнерів. Сергій Молід та Сергій Хрущ. Хлопці з села Локнисте Менського району. Сидять у светрах. Радіо слухають.

— У кабіні плюс 22, — показують на табло. — А треба — і плюс 25 поставимо.

— Не важко зимою жнивувати?

— Немає різниці. Влітку з кондиціонером, взимку — з обігрівачем.

У «Жигулях» сидить представник орендаторів Тарас Петрушкевич. Ці поля обробляє донецька фірма «Тріоліт». Другий рік.

— Урожаєм я задоволений, — каже Тарас Васильович.

Великі агрохолдинги досить часто молотять кукурудзу взимку. Кажуть, що зерно сухіше. Черг на елеватори нема. І комбайни вільні. Кукурудза ні снігу, ні морозу не боїться. Не ламається і не висипається, на відміну від соняшника. А від людей, бажаючих натягати качанів, є охорона.

Того ж дня жнивували й у компанії «Убінвест». Молотили поля Стольного на Менщині та Волинки на Сосниччині.

— На Чернігівщині кукурудзою засіяні 320 тисяч гектарів. Не обмолочені — 15 тисяч, — говорить Тетяна Мілютенко. Вона начальник «рослинного» відділу агроуправління облдержадміністрації. — Зимові жнива — це не дуже добре. У сухий мороз зерно сухіше. Але якість зерна визначається не тільки вологою. У нього безліч інших показників. І пізнє збирання їх не покращує.

Зараз за тонну кукурудзи дають дві тисячі гривень. І за тонну пшениці другого класу — теж дві. А урожайність кукурудзи у два-три рази вища.

Геннадій Гнип, тижневик «Вісник Ч».

Коментарі закриті.