Дорожні роботи у МеніЗдивувати наших зем­ляків поганими дорогами практично неможливо: а ні ямами по коліно, а ні баюрами по самі вуха. Райавтодор та місцеві громади на безгрошів’ї б’ється із цим лихом у нерівному бою вже не перший рік. Більш-менш вдається зараз рятувати хіба що дорогу державного значення Чернігів – Гремяч, добра частка якої проходить нашим районом.

Кілометри і мільйони

Цю дорогу обслуговує філія Сосницької дорожньо-експлуатаційної дільниці ДП «Чернігівоблавтодор».

– Маємо необхідну кількість спеціальної техніки та 65 працівників, – розповідає начальник філії Леонід Титаренко. – Звільнень не плануємо, затримок із виплатою заробітної плати практично немає. Правда, поки що працюємо неповний робочий тиждень, але сподіваюся, що це тимчасово.

У минулому році Сосницькою ДЕД було виконано робіт на сім мільйонів 643 тисячі гривень, з яких не менше двох мільйонів пішло на ремонт дороги, що проходить Менщиною. А це 53 кілометри з «хвостиком».

Холодні «пломби»

Цією півсотнею кілометрів безпосередньо займається «син» філії – місцевий дорожньо-ремонтний пункт (ДРП). Техніка та 13 робітників пункту державну дорогу Р-12 у нашому районі і від снігу чистять, і узбіччя прибирають, і ремонт покриття проводять.

У поточному році вже «підлікували» асфальт від Мени до кордонів району у бік Чернігова, зараз трудяться у напрямку Сосниці. Потім на черзі сам райцентр (вулиці Жовтнева, Леніна, Червона площа).

Песимісти скажуть: «Ага, ремонтують! Знов у калюжі асфальту лопатою накидають, він і держатися не буде. Хіба ж по зимі таке роблять?» Я сам подібними думками грішив, допоки не поспілкувався із фахівцем.

– Ну, по-перше, зараз ліквідуємо лише аварійні ями, які глибші п’яти сантиметрів, і «пломби» у таких держаться досить надійно, за колесами не витягнуться, – пояснює старший виконроб Менської ДРП №3 Сергій Посудєвський. – А по-друге, суміш спеціальна – холодний асфальто-бетон. Його привозять із Чернігова вже готовим, розфасованим у поліетиленові мішки. Ця суміш не тільки вологи не боїться, а навіть мінусових температур.

Про сміття та покриття

Дуже сердяться дорожники на безкультур’я водіїв. Кажуть, не встигають сміття із узбіч прибирати. Викидають мішками, ящиками, причепами. Подекуди на з’їздах цілі кагати цього «добра» валяються. Особливо приватні підприємці грішать, які, відторгувавши, увесь непотріб прямо біля дороги вивалюють.
А ще асфальтне покриття дуже псує великогабаритний транспорт. Адже нашу головну дорогу, що до Росії в’ється, дуже полюбляють далекобійники на фурах. «Хоч би навесні рух їм обмежували», – бідкаються дорожники.

Коментарі закриті.